[Review] ECS A780GM-A

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Dog_Father, Apr 3, 2008.

  1. nFare

    nFare Komšija

    Dovoljno je samo pogledati 4 pinski za procesor.
    Druga stvar je sto je AMD -ov 125W procesor los izbor na bilo kakvoj ploci. Ocekivati je da ce na 45nm AMD napraviti itekako efikasne procesore.
    Bilo kako bilo meni je u kucistu pa cemo vidjeti sta nudi na duge staze :D
     
  2. war rat

    war rat Novi član

    E, bravo majstore, čestitam i nek je sa srećom! Koji napredak u poređenju sa starom mašinom, zar ne?

    Eh, sada ćeš morati mijenjati nadimak u g(780)Fare :D
     
  3. nFare

    nFare Komšija

    :lol: :lol: Hvala!
    Samo da ne bude g(trebam novu plocu) Fare.
    Sve u svemu mislim da nema straha od ovog sestdesetpet Watnog Athlona- vidjecemo :wink:
     
  4. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  5. nFare

    nFare Komšija

  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I Biostar TA780G M2+ radi sa 9850.

    http://www.vr-zone.com/articles/Biostar ... /5711.html
     
  8. nFare

    nFare Komšija

    Jos jedna stvar koje bi vlasnici ove ploce trebali biti svjesni jeste da po defaultu napon za ram memoriju je povecan za 0.1v. Tako da ako je default napon proizvodjaca rama 1.8v sto je kod mene slucaj radit ce na 1.9v dakle potpuno bezpotrebno. Za module iznad 1.8v ne znam jeli isti slucaj.
    Znaci potrebno je navratiti do BIOSa i u pod meniju za promjenu voltaze ram slotova na mjestu gdje je upisano "12" po defaultu potrebno je upisati "0".
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    0,1v za memu je nista, bolje nego da undervolta.
     
  10. nFare

    nFare Komšija

    Znaci da je moguce da ploca undervolta na defaultu pa su povecali za 0.1 :?
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    Evo da pitam ovdje nekolicinu ljudi sa ovom plocom (i one bez nje ;)). Vezano za ocitavanje senzora napona, evo na ss-u prikazuje mi nenormalne vrijednosti pogotovo ovaj +12v, nemam nikakvih problema sa nestabilnoscu, ali mi ne da mira. :)
    Sad sta je rec?
    [​IMG]
    Iste vrijednosti su i na ostalim programima, speedfan...
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma na mnogim plocama je tako...ako te bas zanima napon zgrabi multimetar. :D
     
  13. nFare

    nFare Komšija

    Nisam od tog faha :) , samo neka je sve stabilno, nego kontam jeli ovo masovna pojava ili..
    Kod jarana na ovoj ploci 4800+ temperature pokazuje 5c tako nesto :) Crazy sensors
     
  14. Looney

    Looney Komšija

    Kod mene su isto naponi u Everestu max ludi ali sve radi normalno :D
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    I Laura Bush provjerava temperature u Everestu.

    [​IMG]
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Buduci da se opet aktivira tema oko ove ploce, iskoristit cu priliku da najavim vrlo zanimljiv test/recenziju koja ce ukljucivati dvije 780G ploce (jedna sa SidePort memorijom) uz testove i sa HD 3450 karticom (Hybrid CrossFire).