[Review-Guru3D] ATI HD4550

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 30, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  2. GW

    GW Moderator

    Da. 46xx je minimum za neko normalno igranje. Ova kartica je trebala biti IGP. :D
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    pa za povremene igrace i nije toliko lose. Koliko vidim cod4 sa AA4x i AF16x i sa svime odvrnutim do kraja ima 20 fps na 12x10.Ima tu sigurnh 30 fps kada se AA ugasi i jos pokoji detalj.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mozda, ali 4550 je sporija od 3650, i to bitno sporija. :/
     
  5. GW

    GW Moderator

    Ali šta je 30 fpsa u dinamičnoj igri? Zato kažem za normalno igranje.
     
  6. Moncho

    Moncho Komšija

    pa sta si ocekivao od 80 SP ova u ATI stilu :), pa cojce to sacica sp ova, da su nvidia-ni pa eto inekako :), ali ATI jevi, nema tu nista bez jednog hiljadice :) SP ova.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    govorimo od 30 fps u najzahtijevnijem dijelu igre ikako. Tako da slobodno mozemo reci da je to min fps koji ces dobiti u cod4. MP leveli su svi redom brzi od bilo kojeg SP levela. Znam da nije nekih 30 fps top noch, ali ipak to je kartica od 50 baksa ako se ne varam.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Očekivao sam downclock-ovanu 46xx seriju. Kao u dobrim danima radeona 9600/9550. :D
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da ima makar 160SP-ova, tj. polovinu onog sto ima 4670, bila bi bitno, bitno bolja. Sto se tice memorijske propusnosti, cini mi se da je ima dovoljno, jer je 4550 tek marginalno brza od 4350, koja ima dosta sporiju memoriju. A obzirom da se na takvim karticama ne pali AA/AF, mislim da je DDR3 na 1600MHz na 4550 sasvim dovoljno usprkos 64-bitnoj sabirnici.