RGB kabal???

Discussion in 'Igre i konzole' started by mack, Sep 13, 2007.

  1. mack

    mack Aktivista

    Gdje mogu jeftino uzeti RGB kabal za PS2??? (slim)
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    GMC
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ali gledaj da ima prekidac za dvd filmove jer ce ti slika biti zelena ako chip ne ulanja macrovision zastitu (a vecina ih ne uklanja).
     
  4. mack

    mack Aktivista

    hvala, havala...
    A koliko je odprilike cijena???
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel taj RGB kabel ono sta mi susjed, od kojem sam posudio PS2, kaze: "ma nemogu igrat novije igre radi kabela" :lol: .
    Imam taj neki obicni kabel sta se spaja sa PS2 na TV, jel ima sta bolje?
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jel pod "obicni" mislis na kompozitni (sa 3 rca prikljucka) ili ovaj rgb scart? ako je prvo, onda je bolje rjesenje scart, a ako je drugo, onda je komponentni najbolja stvar.
     
  8. Shenron

    Shenron Komšija

    Ide ovako, iz PS2 ide i na kraju mislim da ima 2 ili 3 RCA (chinch) prikljucka. Onda njih ukopcam u neku pizdariju sta mi omogucuje da spojim na Scart.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    RCA/Scart adapter, to je klasika dodje uz PS2. Uzmi komplet novi kabl slika je mnogo bolja.
     
  10. Shenron

    Shenron Komšija

    Znaci da trazim ovaj RGB?
     
  11. ming

    ming Veteran foruma

    [​IMG]

    To je taj kabl, crvena boja mnogo bolje izgleda. Ne preljeva se na ostale boje.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo mozes potraziti i ovakav kabl ali koji ima na sebi "game-dvd" prekidac jer se zna desiti da slika bude zelena kad gledas filmove, a ovi fush modchipovi svakako ne uklanjaju macrovision zastitu. za igre ce biti ok...
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    Za DVD filmove mi ne treba. Za njih imam nekakv LG DVD player. Znaci tako da trazim. Hvala ljudovi.
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Jel ovo taj RGB kabel sta sam trebao kupit (nemogu ga sad prikopcat jer nisam doma, tek u petak cu isprobat jel radi)? :smt003
    [​IMG]
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    de uslikaj av multi out konektor izbliza da vidim koliko ima pinova. mada sam 99% siguran da je to ono sto si i trebao kupiti. najbolje ces znati ako se tv automatski prebaci na av signal kada upalis ps2...
     
  16. Shenron

    Shenron Komšija

  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jest to je to. Zapravo, najsigurniji ces biti ako vidis razliku (a hoces ako nemas ogromnu dioptriju) izmedju tog i obicnog kompozitnog kabla. Javi kako radi...
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Super. Probam u petak pa javim jel dobro.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    OT
    @baha:dobar ti rank.hehe kolika ti je plata ako se smije znati :smt003
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    dovoljna da mi dzabe sibnu PS3... :mrgreen: