Road to Episode III

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Esh, Apr 26, 2005.

  1. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    sto se tice projektora posto su oni

    @iron maiden

    vjerovatno mislis na orginal kad kazes na jesen al kod je vec doso (il ce doc u ova dva dana)
    jest da je pirat al nema drugog nacina

    mi imamo ovo usrano kino koje se nekad sjeti da prikaze izbavitelje i gori vatra
     
  2. monK

    monK Komšija

    A od Meeting Pointa ti je lakše zakupiti Koševo na jedno stoljeće, cca...
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ne bih vala takav film pogledao na piratskoj kopiji pa makar ga 2 god. ne gledao. ako mislis da je ok pogledati film posto poto ne obaziruci se na bilo kakvu kvalitetu varas se. to sto vjerovatno nisi u Sarajevu mozda malo otezava situaciju.
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Pirate ne gledam uvijek cekam u Tropicu da stinge DVD pa halalim 3km.
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa kod nas nema tropica
    jedino play maxx
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa dodji jednom u mjesecu u Sa pa se nakupuj filmova i softvera.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    nemam ja para za orginal dvdove
     
  8. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Orginal je orginal. Ja uvijek gledam da iznajmim orginal, piratski filmovi mi se gade.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa potrefi se i ovdje nekad orginal

    ali vecinom su kopije sa orginala

    a pirati su samo kad je neki novi film (episode III npr) dok ne dodje kopija il orginal
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa onda cekaj rip s originala ili sam original.
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa neko rece da ce orginal izac tek u novembru tako da...
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa cekaj do novembra. svejedno je pogledao film sada ili za nekoliko mjeseci. ili fino dodji u Sarajevo sa 5KM i pogledaj film ko covjek u Apolu.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa nema ba veze snaci cu se nekako

    i evo danas sam odlucio da se prisjetim svih star wars-ova i digo sam epizodu I
    orginal je na dva dvd-a: prvi dvd je film a drugi dodaci tako da sam uzivao i skonto sam na sta ste mislili gore

    sto se tice star wars-a: znaci lucas je prvo snimio IV epizodu pa je kasnije i prvu da nas detaljnije uvede u pricu?? znaci da treba gledat epizode rednim brojem ne redoslijedom kako su snimane???

    i instaliro sam neki interactual player
    on navodno ima neke napredne mogućnosti ali kad gledam film u njemu slika je podijeljena vertikalno na tri dijela i crno bijela je(isto kao i u windows mediji) pa ja mislim da je to zato sto koristi windowsov dvd encoder (qdvd.dll) pa je u tome problem. dali da skinem novu verziju ili je nesto drugo u pitanju??

    film sam gledao u asusdvdxp bez problema (valjda zato sto on ima svoj decoder)
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    asusdvd = powerdvd, ako se ne varam.
     
  15. Esh

    Esh HWB

    pa uzmi cyberlink powerdvd i to je to.. sto se tice redoslijeda epizoda, gledas IV, V, VI pa onda I, II, III iz prostog razloga da ti se efekti iz 70-neke ne bi ucinili slabasnim :) Naravno, nije lose pogledati ni od I pa dalje, da lakse skontas pricu, posto ocigledno nisi prije gledao.
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    @ syss

    upravu si
    asus je samo dodao bundle uz maticnu i malo "ispeglo" (obicni skin i background jer kad otvorim proces list vidim powerdvd.exe :))

    @ enisdonking
    gledo sam ja sve davno al ko sto sam reko oni na hrtu sam izgleda bas lpustali redoslijedom snimanja tako da sam se zbunio pa sad gledam redom

    evo danas sam vratio jedinicu i strava je (izdanje 2001): dva dvd-a (licno mi je drugi sa dodacima bolji) oba orginali i sve je glatko islo i na kraju me je sve izaslo pola marke 8)

    jel dvica snimana u skorije vrijeme???
     
  17. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @ahmet svi su dijelovi izasli. Mozes poslusati Enisa i gledati unazad skontaces sta se radi (Memento efekat :)) a mozes od jedan pa dalje... efekti, ruku na srce, nisu lose iako je fil radjen 70-80. danas ljudi sa svom ovom tehnologijom ne znaju napraviti film kako treba.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a sto se tice price bolje da gledam redom????
    nisu efekti puno bitni
     
  19. Esh

    Esh HWB

    pa onda idi hronoloski, ali ne po godinama snimanja :)
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    pa evo i idem

    sutra cu dinut II

    imaju IV,V,VI na dvd-u i ako ima jel samo obicni snimak il ima barem pola dodataka kao na episode I dvd izdanju??