Rocksmith

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Mar 19, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Zvanicna web stranica: http://www.rocksmith.com
    Izdavac: Ubisoft
    Screenshots: http://ve3d.ign.com/images/game/103241/ ... creenshots

    FAQ:



    Ideja je dakle neka kombinacija Guitar Hero fazona sa notama koje se pojavljuju na ekranu, no umjesto plasticne gitara i tastera, koristi se prava gitara, s tim sto se ista spaja na konzolu umjesto na pojacalo. Ne znam kako ce ovo na kraju ispasti, no kao ideja, zvuci veoma primamljivo :)
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. Zizm

    Zizm Novi član

    Ideja je doista interesantna, ali nikada nisam bio fan ovakvih žanrova, tako da sam 'ravnodušan' na ovo. Ljubiteljima Guitar Hero serijala će zasigurno biti zanimljivo, a isto tako će provući veliki broj 'rockera' (Barem se tako nadam.).
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Introducing the Rocksmith bundle! The bundle will include the game along with an Epiphone Les Paul Junior guitar and the Rocksmith Real Tone Cable™. Available at launch and priced at $199.99!

    [​IMG]
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Originalno se ovo zvalo Guitar Rising, prije 2-3 godine je prikazan i gameplay. Ubisoft je znaci preuzeo, i prebacio fokus na konzole. Valjda ce liciti na sta, ima sigurno mjesta na trzistu sad kad nema vise GH koji Activisionu nije donio dovoljno para (CoD anyone?) ali je opet Rock Band fino ustaljen. RB ima i Guitar Pro mod, koji je donekle slican ovom i daleko napredniji od obicnih pet dugmica, pa ce valjda biti zanimljivo kad ovo izadje :)

    Bundle je isto jako primamljiv, sama gitara je tu oko 130$.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    Dobro si primijetio da su GH i RB poprilicno se "isprali" nakon par sezona, a sto se tice ovog koncepta, ako na neki inovativniji nacin moze nauciti nekog da svira ili ga zainteresovati za "pravu svirku", ja sam za :)
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    I mene je iscil naucit se svirat, cak sam osposobio staru gitaru ali se nekako rastima, a i jednu zicu nikako da napravim (otisli oni sarafi) i tako i odustah. GarageBand ima neke lekcije, mada ne znam koliko su one interaktivne (u sklopu iLife paketa). Plus platforma je "skupa" :)