Root-ovanje android telefona

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by thes1nt, May 24, 2016.

  1. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Posjedujem prosječan sony xperia m4, za određene funkcije koje želim i koje su mi potrebne moram imati rootovan telefon. Ali pošto sam totalni noob po pitanju androida koji je na android prešao sa blackberry OS-a, dobro bi mi došle smjernice kako, šta i gdje uraditi po tom pitanju, prije nekoliko dana sam čak pokušao sam to da uradim, ali jednostavno određeni dijelovi procesa su mi jako jako zbunjujući bez obzira na vrhunsko poznavanje desktop OS-ova.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja snimio kingroot i to mi je rijesilo moje potrebe
     
  3. kvaju

    kvaju Komšija

    Jesi gledao na XDA forum?
    Šta te zbunjuje, pitaj ovdje, možda možemo pomoći, mada ako nisi otidji na xda forum, nadji svoj model telefona, inače imaš tutorijale kako sta odraditi.

    Većinom ti ide sljedeće, moraš otključati bootloader da bi ista radio, to za sobom vuče kompletan wipe telefona.
    Kada to odradis, moraš instalirati custom recovery twrp.
    Kada to odradis, onda je sve jako lako, jer kroz njega sve radiš.
    Npr za root samo fleshas super su file i to je to, ili neki custom rom.

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne moras otljucat bootloader da bi rootao telefon. Npr. Kingroot radi i bez otkljucavanja bootloadera.

    Ali za permanentni root treba otkljucat bootloader (kod Kingroot-a telefon je rootan samo dok ima ta aplikacija instalirana), tada je moguce postavit custom recovery i to ti treba samo ako mislis nabacit custom rom.

    A ni za otkljucavanje bootloadera nije potreban full wipe uredjaja.
     
  5. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    radio sam sa tutorijalom sa XDA, ali bezuspješno. kingroot da probam?
     
  6. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    evo kingroot ne podržava moj uređaj.
     
  7. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: RE: Re: Root-ovanje android telefona

    Onda očito ovisi od uređaja do uređaja, kod mene mora full wipe kod otključavanja bootloadera

    Sent from my A0001 using Tapatalk
     
  8. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Nezgodna zajebancija izgleda, naci cu nekog da mi to odradi nema mi druge

    Sent from my E2303 using Tapatalk
     
  9. efo

    efo Komšija

    Ja se javljam da ti to odradim ako nisi nasao koga, baci pm ako hoces. Lp :D