Sa i bez overclocka FPS isti!

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by almin94, May 12, 2011.

  1. almin94

    almin94 Novi član

    Pozdrav!

    Imam procesor AMD Athlon II x2 240. default radi na 2.8GHz, a ja sam ga overclock na 3.4GHz. E kada odvrtim benchmark u igrama, FPS bude potpuno jednak sa i bez overclocka (razlika pola fps-a, nekad vise, a nekad manje za pola). Sto bi to trebalo znaciti?

    Ostatak konfiguracije:

    ATI Radeon HD 4770 VTX 750/800 @ OC na 810/1100MHz
    Maticna: AsRock N68C-S UCC
    RAM: 3GB
    Koristim Windows 7 Ultimate SP1


    Hvala!!
     
  2. efo

    efo Komšija

    to znaci da je igra na kojoj si vrtio bench gpu limited, tj. kolko god oc-o proc imaces isti fps jer gpu nije u stanju brze renderisati sliku nego sto mu proc salje podatke za obradu, tj. gpu korisnost je na 100% kod proca na 2.8 (kod te igre)... vjerovatno si za bench koristio neku od najnovijih igara koja nije pretjerano cpu zahtjevna, jer u suprotnom bi imao povecanje u framerate-u
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto efo ti je vec rekao a sad probaj uraditi OC grafe pa ponovo odvrti ist bench,posto ti je ATI grafa u pitanju ne treba ti nikakav poseban alat,imas ga u Catalyst control centru pod ATI overdrive.
     
  4. edgsi

    edgsi Aktivista

    I probaj odvrtiti 3DMark '06 sa i bez oc-a proca. Mislim da se on dosta oslanja na cpu tako da bi tu trebao primjetiti razliku.
     
  5. almin94

    almin94 Novi član


    grafa je overclockana, "core clock" je na defaultnim postavkama 750MHz, a overclockan je na 810MHz, a "memory clock" -default 800, overclockan je na 1100MHz