Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne znam da li mi je ovo navika od sketchupu, ali koji način da zatvorim arc i line u ono "closed spine". Sve sam živo probao, isto kao da 3ds max ne reaguje kada spajam na ivice i ne nudi mi da zatvorim površinu :S
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Nemoj brate tako na pamet furat, pogledaj 101 3ds max sto ti gore napisah, sve to ti je super opisano i prikazano.

    Sa snapom pozicioniraj zadnji vertex tacno na prvi vertex, selektuj oba pa idi na weld.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Vedo mogli bi mi kod tebe na instrukcije :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    HAhahaha, mene stid više čovjeka da pitam n00b pitanja. Tačno bi mogli :lol:
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa pregledaj brate mili te lekcije sto je covjek postavio, pitas osnovne stvari

    Sent from my LG-H815 using Tapatalk
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    I gledam druže, ali za neke naoko osnovne stvari treba malo više vremena da se skonta, pogotovo ko je početnik u ovome. Ne znam da li je iko našao ovaj eat3d 3ds max 101 tutorial, mrtav je na cgpeersu ?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Dajte ako neko ima neka baci u pm linkove za 101 3ds tutorial i V ray 5SRW. Takodje bi bili dobri linkovi za free dl programa 3ds i vray.
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Poslao sam ti.

    Edit : 3ds max 101 je proradio, ima baš malo seedera ali ide ...
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Hvala druze , ide nekako :D
     
  10. black

    black Komšija

    gfxpeers raja , ima sve zivo na njemu. Skinuo 5srw i vray i dva model packa.
    https://gfxpeers.net/index.php

    Zavrsio sam osnovne lekcije iz 5srw i prvu "naprednu" :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  12. black

    black Komšija

    Ja sam se reg na cgpeers ali cgpersia ne mogu , vjerovatno invite only.
    Evo moj zadnji render , rusio mi se PC dok nisam stavio low thread priority.
    http://bildr.no/image/K3ZIT0Fx.jpeg
    [​IMG]
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    ako neko ima link za narodne 3ds i vray neka baci na pm.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

  15. black

    black Komšija

    Evo uradio 3d render dnevne sobe , imao sam vec 3d model namjestaja u Fusion 360.
    Reza samo 800x533 , refleksije zaklase procesor.

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  16. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Haha donja slika je real , trebao sam naglasiti :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mnogo fino tebi ovo ide black, svaka cast, koliko ti je trebalo otprilike vremena da pohvatas cake i napravis ovakvu jednu slikicu(moze i ona gore prva sto si objavio, svejedno)? :D
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    U vraycameri custom balance stavi na bezh boju. Boju koju tu zadas reducira istu tu boju u renderu. Pa da izgubis malo na smeckastom tonu rendera.

    Smedjkastu boju po zidovima dobijas radi boje parketa,jer on "reflektuje" tu nijansu po zidovima. To takodjer mozes anulirati sa VrayOverrideMtl (u GI slot zadaj bijelu ili sivu boju,u ostale slotove stavi materijal parketa https://docs.chaosgroup.com/display/VRA ... verrideMtl )

    I zapamti da svaki materijal u stvarnom svijetu ima kakvu-takvu refleksiju, pa je zadaj i ti toj komodi, parketu,plocicama itd.
    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  19. black

    black Komšija

    Sunce mi je vrlo nisko , oko 20° ima li to veze? Htjeo sam real life replicirati :D Nisu mi ni zidovi bijeli , malo smjedkastu sam bio stavio. Nego smori me mapiranje tekstura , kad ubacim bitmap u diffuse moram scale staviti na 0,01 npr. , radim li tu sta pogresno?

    @aNaToMiC !
    Imam od ranije iskustva sa 3D CAD crtanjem. Poceo davno nekad sa SketchUp-om pa poslije AutoCAD , CATIA , SolidWorks sad u zadnje vrijeme koristim Fusion360.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    je li moja konfiguracija dovoljna za ove programe,da se i ja malo aktiviram,svakako dangubim po kuci ,ne znam sta cu od sebe
    intel i7 2600
    RAM 12 GB
    Graficka Ari HD 4670 512 MB
    ?