Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ne mogu da nadjem 5srw tutoriale, a http://gfxpeers.net/ je suspendovan.
    Ako neko ima link za narodnu verziju tutorijala bio bi zahvalan da posalje na PM, ili ako je u Sarajevu a voljan je da mi nabaci na eksterni disk onda jos bolje :)
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako mislis suspendovan ?
    ja sam se ulogovao i normalno skinuo torrent
    jedino moguce da nema seedera,pa mala brzina bude
     
  3. Esprit

    Esprit Aktivista

    Pisalo je da je domena suspendovana i bio je link za donacije, sad je u redu.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a to...ma to iskace na toj stranici na sto god kliknes...zatvoris i klikas ponovo,zatvoris i tako u krug :D
    hoce na dosadu da izvuku koji dolar od ljudi :D

    btw.ja sam u postupku gledanja i vjezbanja ovog prvog tutorijala,3ds max 101 od "eat3D-a"
    dosao sam do merginga i xref-a
    to je polovina prvog DVDa
    mogu ja brzo odgledati sve ali idem sporije,jer pokusavam i sam odraditi ono sto prikazuju na tutorijalu a poceo sam i sam modelirati svoj zvucnik :D (subwoofer)
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    iskakalo je ali nekoliko dana i nije radio, kako sajt tako i tracker jer znam da su mi torenti skinuti sa tog trackera bili crveni oko 3-4 dana, od danas vidim radi normalno
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Napokon završih crtanje ove kuče.Eh sad ovaj rendering je nauka za sebe. Pogotovo mi se ne svidja krov i genrealno mi izgleda nekako plastično. Ima li neko savjeta kako da to popravim?
    BTW more li neko upload ovog Ciru link vise ne radi?


    [​IMG]
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ne izgleda ovo lose za pocetak
    a V-Ray dvd je 7,6 GBa,mogu misliti sta tamo sve ima i kakvih cuda
    komplikovan i sami 3ds max
    ja sam instalirao V-Ray ali kada njega odaberem u renderu,nista se ne desi,ne dobijem render...vjerovatno jos uvijek ne znam podesiti sve oko njega
     
  8. dmr

    dmr Veteran foruma

    zasto krov kuce izgleda visociji na desnoj strani?
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    @zippo hvala. Ne znam za VRay sve sam radio u AUTOCAD. Realno za exterijer i ne treba toliko napucano ni da izgleda,ali vidjecu ako AUTOCAD ne bude dovoljno dobari zadacu se oko VRAY.

    @dmr ne znam na šta misliš, takva je kuća samo sam crtao po skici.

    Evo malo sam igrao sa osvjetljenjem i dodao sam bump na krov, mislim da izfleda malo bolje.(upravo skontah da vrata nemaju šteku xD)

    [​IMG]
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    dmr Zato sto su mu iz nekog razloga u ovom aksonometrijskom prikazu sve linije paralelne.
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    a ti ovo radio u autocad-u,ja mislio u 3ds maxu a V-Ray je realisticni render i instalira se u paru sa 3ds maxu
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    moj prvi uradak :D
    [​IMG]screenshot software
    [​IMG]screenshot on pc
    [​IMG]image upload no ads

    sheban forum,ne moze prikazati slike ali ovi prvi linkovi su od slika
    i imam jedno pitanje za znalce,kako praviti udubljenja u necemu,cilindru,kocki i tako to
    znam praviti rupe ali kako praviti udubljenja koja nisu na svim mjestima ista
    ili da mi kaze na kojoj je to lekciji u onom 101 tutorijalu :D
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam pustio 3D da se malo ohladi, i sad cu poceti ponovo da se igram. Sto se tice udubljenja, Imas vise nacina, preko extrude modifikatora (uslov je da objekat konvertujes u editabilni poly), koristeci boolean itd.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada sam odgledao dobar tutorijal modeliranja česme i ima puno korisnih stvari a jednostavnih
    najbolje je preko ovog sto ti kazes,editable poly,najlakse i najbrze ide...selektujes sta ti treba a mozes drzeci shift i extrude raditi
    https://www.youtube.com/watch?v=jG7AoYp7NCU
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    Trebo bi ovo renderovat da vidimo kako ce izgledati.
     
  16. black

    black Komšija

    Re: RE: Re: Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

    Ne mogu da instaliram ovaj FloorGenerator , pojavi mi se u plugins manageru da je loaded ali ga nema nigdje :D



    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. black

    black Komšija

    Nasao sam , u modifiersima je :D
    Super jednostavan plugin , hvala Vedo.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. black

    black Komšija

  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li graficka kartica ulogu prilikom renderiranja ?
    kupio sam danas r7 260x pa hoce li sta biti brzi render ili render radi CPU ?
     
  20. black

    black Komšija

    CPU only :D Treba ti i3 ili bolji procesor. Finalni render traje i na mojoj masini 15-20min ali za testni koristim rezu 640x360 tako da to dosta brze ide. Ako me zanima samo jedan dio slike onda oznacim samo taj pa se renderuje za par sekundi.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk