Samsung 216BW

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Dzigi, Jul 20, 2007.

  1. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Narode, da li iko zna može li se ovaj monitor nabaviti u Sarajevu?
    Izgleda mi kao definitivni best buy, monitor je odličan sudeći po review-ima, nema zezancija sa panelima ko sa 226bw, a manji je samo 0.4 inča. Cijena mu je 250$ (355KM) na newegg.com. Znam da će to kod nas daleko porasti, al opet bi trebalo biti isplativije od 800KM za 226BW.
    Hvala.

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... &Tpk=216bw
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Taj model Samsunga josh uvijek nije stigao kod nas ;)
    Cijena na newegg-u mu je brutalno dobra ... ali kod nas che barem 200km visha da bude :(
     
  3. iskusni

    iskusni Komšija

    Ta cijena u $ će biti u € kod nas, znači bit će oko 500-600KM.
     
  4. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Eh, ako bude 600, biće odlično... ja ga prvi kupujem. Samo ne znam baš... Samsung 226BW je 320$ (455KM) na newegg-u, pa opet u plusu nekako smisle cijenu od 790KM.
     
  5. GV

    GV Komšija

    uračunaj dostavu + carinu, zajebanciju oko plaćanja i čekanje da ti dođe, kako se kreteni prilikom transporta odnose prema njemu itd...pa u najboljem slučaju ispadne 100 KM jeftinije ako i toliko.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    pa ako uzimas vise dijelova i isplati se ;) mozes na tom sto ti "ostane" grafu kupit ili nest slicno ;) ovo naravno ako se vise dijelova uzima na newegg-u ;) jedino ako ti je hitno za posla pa nemozes cekati onda kupuv ovdje :)
    jedino sto moze da pravi probleme jeste garancija :(
     
  7. Dzigi

    Dzigi Novi član

    Meh, žalosno je što mi, iako imamo prosječnu platu 8(?) puta manju nego Amerikanci, plaćamo robu duplo više...

    Usput, odakle je najisplativije naručivati online (konkretno monitore i ostali hardver)? Jel iko imao iskustva sa tim? Možda bi iz Njemačke ili Austrije bilo isplativije?
     
  8. GV

    GV Komšija

    Garancija je NAJVEĆI PROBLEM , kada te ovdje tako jeb... možeš misliti kako je vratiti neispravan proizvod kupljen online, opet plaćaš transport, možda opet zajebancija sa carinicima, da ti prilikom povrata (nadaš se da su priznali fabričku grešku) ispravnog proizvoda ne bi opet naplatili carinu, šta ako kažu da je do kvara došlo u transportu, neće ti priznati nikakave troškove koje si imao i transport nazad i možda popravak kvara (ako na to pristaneš) će ti uredno fakturisati. Ako imaš nekog vani ko ti to može kupiti uredno u radnji i donijeti OK, ovako bojim se da može ispasti 3x skuplje. Nekad prije rata drug mi je uspio u Njemačkoj vratiti zvučnicu za gramofon kupljenu 6 do 8 mjeseci ranije, nisam je upotrebio jer sam odmah vidio da je defektna, bila je u originalnom pakovanju (u takvom pakovanju bi morao vratiti proizvod zbog raklamacije) i sa originalnim računom, doduše jeste bilo malo pretnje inspekcijom, ali mi je drug u neznanju uzeo pogrešnu zvučnicu (MC umjesto MM za one koji znaju šta to znači) pa ju je opet morao vratiti, slijedeći dan je samo pokazao prstom koju hoće i zamijenili su bez riječi. Sve one money back guarantee to ti važi kod imperijalista, a kod nas zaboravi