Samsung D900 vs Sony Ericsson Z610

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by brandnew_loser, Jan 19, 2007.

  1. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Jest da D900 ima 3 megapixela, vecu rezoluciju i vise interne memorije, al nekako Z610 izvlaci to sto je veca sminka. U velikoj sam dilemi koji od ova dva da uzmem
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    :shock: OMG

    imho SE, jer je Zamzung krsh...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    SE all the way. Kakav Samsung...
     
  4. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    taman me raja nagovorila da uzmem Samsung, a eto vi kazete drugacije. dilema jos uvijek tu :? :?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sumnjam da ce ti ovdje iko preporucit Samsunga, a pogotovo Siemensa. :mrgreen:
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    sto se tice softvera tu je SE daleko bolji od samsunga... a sad nisam bas upoznat sa D900 al vjerovatno i on slijedi ovaj sad samsungvov trend da rasire mobitel i stanje ga sto, barem meni, ucini mobitel dosta ruznijim...

    ja da sam na tvom mjestu definitivno bi iso na SE... jedino et sto kamera nije bas nesto bez autofokusa al opet solidna je valjda... a i sminka je mob kao sto kazes... :D

    a posto si to naso??? mislim na oba...
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    samsung, z610 nije nesto
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    mene cudi da mu jos nije niko preporucio kakvu nokiu :)

    u sustini ti je ovako, ovdje ti NIKADA nece biti preporucen samsung, a tvoja raja ce ti UVIJEK preporuciti samsung...zasto? e pa neznam ali ocigledno se taj dizajn nesto kao sto bi rekli "fura". eto ako malo sagledam u svojem drustvu samsung prevladava, a meni je 90% tih samsunga ruzno i ima gadan software tako da ja ne razumijem te ljude :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo mucim muku sa sestrom, nemres joj objasnit da dizajn nije najvazniji, te ono "taj i taj ima taj mob. Hocu i ja..." :lol:

    Nokia i SE, ostalo ne valja.
     
  10. brandnew_loser

    brandnew_loser Aktivista

    Samsung D900 je 550 KM nov, a z610 nisam jos nasao, al pretpostavljam da je jeftiniji od D900 za oko 50-100 KM (takav je bar odnos u eurima na netu gdje god sam gledao review)
     
  11. dHM

    dHM Aktivista

    nakon sto sam isprobao veliki br mobitela, mogu ti rec slijedece:
    -SE za slikanje i slusanje muzike
    -nokia za programe (najvise podrzava i najjednostavnije ih je koristiti)
    -samsung samo radi dizajna ( ako ti se svidja naravno,meni licno ne)
    -siemens tj. sad benq-siemens radi kvaliteta
    pa sad skontas sta ti treba najvise i to uzmes :wink:
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je ironija ili...?
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    zajebancija:D


    ma Nokia rula :D pa onda SE ali neki konkretan a ne Z..
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    /\
    nadam se i ja da je zajebancija jer "siemens" i "kvaliteta" ne idu u istu recenicu. :eek:
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    istina... evo npr pogledaj samo ovaj novi C81 (nije vise tolko nov)... nekako "krcka" i ko cigla je dojam kad ga uzmes u ruke... ja jedva otvori poklopac od baterije... onaj materijal im je skroz los... i npr nemaju osvjetljenja one programibilne tipke... u mraku se jedva snac... i nezarobavi da ako hoces dekodirat moras ic preko testpoinsta a to ti razvali mob jos vise..

    i da se osvrenm na ono gore za svaki:

    "SE- za slikanje i muziku"... sa ovim se slazem... dodo bi i igranje :D, jer stvarno dosta igara izlazi za SE.... isto tako se moze dodat lahkoca upotrebe jer im je softver sila... (za razliku od kojekakvih motorola, samsunga i siemensa)

    -"nokia za programe (najvise podrzava i najjednostavnije ih je koristiti)" ovo si vjerovatno reko zbog symbiana... i ovo stoji... al sa ovim drugim dijelom se nebi slozio... mozda programe je lahko koristit al isto i softver kod ovih symbijana nije bas najjednostavniji ni user-friedly... i nesidja mi se izgleda kod doticnih modela... npr ona n93 je strava al kad sam je uzivo vidio i onu kameru kolika je... nebi ja to nikad...

    -"samsung samo radi dizajna ( ako ti se svidja naravno,meni licno ne)" i sa ovim se isto slazem... spomenuo sam da mi se sad nikako nesvidja to da razvlace mobitele da izgledju tanji... al opet to je meni licno... jedine dvije stvari koje mi se svidjaju kod samsunga su: mogucnost zakljucavanja neceg u mobitelu (npr poruka) te onaj zvuk prilikom zumiranja... :D

    -"siemens tj. sad benq-siemens radi kvaliteta" malo navise rekoh nesto o ovom al opet s jedne strane mislim da su oni stari b/w siemensi itekako kvalitetni... evo moj MT50 nakon neki 100njak podova i bacanja ipak radi i dalje... jedan drug mi je isto demonstriro kvalitet u a55... mobitelu nemoze nista bit... ama bas nista... bacao ga je svom snagom od zidic i put al nista... jedino kasnije tesko trazit sim jer odleti :D al mobitel fercera... a sa ovim novijim modelima su poceli malo fuserit... krenuvsi od x60 serije...

    uglavnom to bi bilo moje neko misljenje o ovom... znaci ja sam i dalje za z610... mada ga kod nas nisam nigdje vidio... i ako to nije fiksno, znaci ako dolaze u obzir i drugi SE modeli, pogledaj jos malo...
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    siemens je kvalitetan, samo sto bosanci uvijek iskopaju neke china kopije :mrgreen:
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Kako je kvalitetan da je prodao Benqu posao, pa Benq ugasi prodaju :lol:

    Ljudi SE nije puno para, odlican telefon, i to Walkman serija da vidite samo slusalice vrijede pola telefona.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    hoho :D pogotovo ona W700 sto je dobar :D

    ma noćija je zakon :D jos symbian :D
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Slažem se s tim, slušalice na walkman seriji im zlata vrijede, a isto tako sam i primijetio da imaju i jak vanjski zvucnik.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest vala, cuo u jarana slusalice na W800, fantastican zvuk. Bio sam odusevljen.