samsung le 40b530 and pc

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by adis_, Dec 25, 2009.

  1. adis_

    adis_ Novi član

    Kupio sam kabal koji s obje strane ima vga utor.Spojio sam centralnu i plazmu, i u opcijama na plazmi kada odaberem pc izbaci da ne podrzava.Da li je potrebno nesto instalirati i jos nsto namjestiti ? Hvala
     
  2. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Smanji Hz, na 60Hz na monitoru, pa onda spoji na plasmu....
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Imam upravo taj TV i spojen sam sa VGA kablom koji sam dobio uz monitor samsung 2232BW i sve radi OK,koja je grafa u pitanju?

    I nek znas TV nije plazma nego LCD :wink:
     
  4. adis_

    adis_ Novi član

    graficka 8800 gt 512 mb, mozes li mi molim te objasnit kako sta da spojim, ja sam kupio kabal s obje strane vga, spojio sam pc i tv dirketno, da li treba sta s monitorom ? Hvala
     
  5. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pasa, jesi li probao ovo sto sam ti ja rekao.... Na normalnom monitoru namjesti refresh rate na 60Hz, ugasi racunar, spoji LCD i racunar preko tog kabla sto imas i funkcionisat ce ti, meni je barem funkcionisalo....
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    ili probaj spojiti putem DVi->HDMI kabla (8 KM kosta)
     
  7. adis_

    adis_ Novi član

  8. Vedo

    Vedo Moderator

  9. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    U ovo skopcaj, a prije toga stavi refresh rate na 60Hz: Desni klik(desktop)->Properties->Settings->Advanced->Screen refresh rate->60Hz
     

    Attached Files:

  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ipak se ti potrudi da skopcas sa VGA kablom(ne znam zasto ali slika je neuporedivo bolja nego preko HDMI).Pokusaj sa drugim adapterom DVI-VGA a probaj i drugi kabal.Nema tu neke pameti,utakni i deri ili ti plug and play.
     
  11. adis_

    adis_ Novi član

    Ok, hvala drug pokusacu to sutra.
     
  12. adis_

    adis_ Novi član

    evo uspio sam, sad jos samo da rijesim problem muzike i filma.Kako da gledam film preko pca, odnosno tv-a i kako da slusam muziku.Jer ne moze.Hvala
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    ako ti je u opciajama graficke stavljeno Extender mode prikaza, onda otvori film i samo ga prevuci na TV. A sto se tice muzike, treba ti SPDIF kabal, njega stekas u maticnu plocu pa u grafu.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako si skopcan preko VGA kabla koji si vec spominjao onda samo trebas da iz zvucne karte sa zelenog porta posljes kabal u tv u port PC/DVI audio i imaces i zvuk na TV-u. A ako si se skopcao sa HDMI kablom onda ide ova verzija sto ti je Vedo rekao. :wink:
     
  15. adis_

    adis_ Novi član

    da li ce mi pomoc sta ako neke zvucnike spojim s plazmom ?