Samsung smartphone sa solarnim panelima

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Feb 14, 2009.

  1. Esh

    Esh HWB

    Samsung je najavio skoro predstavljanje "Blue Earh" smartphone uredjaje koji ce na poledjini imati solarne panele koji bi, prema Samsungu, trebali biti dovoljni za omogucavanje poziva na otvorenom.

    [​IMG]

    Buduci da se radi o modelu sa ekranom osjetljivim na dodir, uz smartphone ce se isporucivati i klasicna baterija. Ocekivano, tu su jos i neke dodatne tehnologije koje su namijenjeni ustedi energije, a sam smartphone se ocekuje tokom treceg kvartala.
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Gay izgled ko i uvijek.
     
  3. GW

    GW Moderator

    A šta? Trebaš leći na zemlju da ovo koristiš ili? :D
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Nije rijec o izgledu, nego o konceptu. Ne ocekuje se od ovog da se proda u 100 miliona primjeraka vec da se kroz proces nesto nauci za bolje iskoristenje u narednim iteracijama.
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Tesko da ce ova solarna celija puno pomoci napajanju ovog mobitela, ali barem je korisno da se taj novi koncept bolje razvije.

    Samsung mobiteli su za mene uvijek bili smece...tako da na ovo necu obracati paznju.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne bi bil olose kada bi se baterije punile na ovaj nacin a ne da komplet telefon radi na solarni sistem. I to bi trebalo napravit sa "prekidacem" ono. .da se puni kad tiu zelis a ne non stop kad je na svjetlosti.

    A sto se tice ovo koncepta.. lici mi na ono: "Cek, izgubit cu signal.. nazovem te poslije kad prodje oblak": :roll: