Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na 2.2

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by SpookyMoO, Aug 14, 2011.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Jbg druze meni to nije opcija.Treba da mi izdrzi bar 2 dana.A de mi reci ako sada hocu da ga vratim na 2.1 i da rootam(posto je takav super bio i sve je ok bilo) je li isti princip flasha?Dakle,wipe kes sav,pa onda odinom onih 5 fajlova i poslije odinom root ili cu morati nesto drugo ili to ne moze nikako da se vrati??

    EDIT: wipe-o battery stat. i opet isto trenutno na 75% :(
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ako ces 2.1 samo odinom flashaj onih 5 fajlova...

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ja prebacio kontakte sa SIM kartice i izbacuje mi error kad hocu da ih editujem. Isto uradjen update i isti rom instaliran. Nakon instalacije sam samo uradio clear dalvik cache i clear data cache ili kako se vec zovu. Slicne probleme imam sa satom kao i on, ali mislim da sam nastelio to. Sto se tice baterije, meni drzi dugo, mada sam ga prikljucivao na usb stalno, pa se ne zna koliko bi drzalo bez tog :) GPS ne moras iskljucivat, on ne trosi bateriju ako ga nijedna aplikacija ne koristi. Imas neki programcic tamo, mozes ga ubaciti i na "desktop" da ubijes sve trenutne procese i uradis clear cache-a jednim klikom. Slicno se ubaci kao onaj za gasenje gps-a, bt-a, wlan-a itd. Quick Info nesto se zove :D
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Sto se tice tog brzog trosenja baterije potrebno je nakon svake promjene ROM-a odraditi battery calibration. Mozete ga odraditi pomocu programcica https://market.android.com/details?id=com.nema.batterycalibration&feature=search_result ili iz recovery-a. Postupak je sljedeci:

    1) Napuniti bateriju na 100%
    2) Obristati battery stats (bilo pomocu programa ili iz recovery-a)
    3) Potrositi bateriju do kraja
    4) Napuniti bateriju na 100%
    5) Restartovati telefon - ovaj korak niko ne navodi ali iz licnog iskustva nakon ovakvog postupka mi je prestao battery drain.

    Prilikom instalacije 2.3.4 custom rom-a nisam mogao izdrzati 11 sati sa baterijom. Nakon odradjene procedure, evo telefona kraj mene, baterija nakon 1 dan 11 sati i 29 min na 45%. Doduse vikend je i ne koristim ga pretjerano ali razlika je "dirasticna" sto bi rekao Djuro :)
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Hvala na ovome. I meni vozi ovaj novi rom bateriju za 1 dan pa ćemo probati.

    Nisi naveo kada koristimo kalibraciju sa programom u ovim koracima. Ili nisam skontao.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ja sam vala previse nekih sitnih bugova imao i sa zvukom,sa slikom takodje,lagom itd.Opet sam se vratio na 2.1 u root i launcher pro i sve radi predobro.Jbg ja volim da sve radi pa makar i zastarilo:)
    BTW baterija se naravno vratila na normalu.Evo ima 3h non stop wifi i cackam ga non-stop a tek je pala bat. za 8% :mrgreen:
     
  7. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Je li ovdje mislis na potpuno praznjenje baterije dok se mobitel ne ugasi ili...???
     
  8. kvaju

    kvaju Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Da, skini aplikaciju battery calibration sa marketa, imaju "instrukcije" jednostavne kako da uradiš kalibraciju.
    Meni stvarno ima "vajde" od ovoga, baterija mi osjetno duže traje, pogotovo nakon prelaska sa JVQ na JVR
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Evo kalibrirao sam.Znaci isprazniti do kraja dok se ne ugasi,pa onda punjenje do kraja i nakon roga reboot!?
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Procitajte ponovo post :)
    Naveo sam sve korake, nakon punjenja na 100% odradi se brisanje battery stats. Moze se pomocu programcica klikom na tipku "calibrate battery" ili ulaskom u recovery i "wipe battery stats", efekat je isti. Meni je lakse pomocu programcica jer ne moram restartovat telefon. Nakon toga praznjenje i ponovno punjenje i restart na kraju. To bi trebalo biti to.
     
  11. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Hehe,pa to sam i napisao ili nisam :mrgreen: :roll: ?
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Mislio sam na ovaj post od Alibegovica :)
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Ne vidjeh taj post :oops:
     
  14. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Moze li neko da mi objasni kako da iskljucim ovu vibraciju na dial padu kad zovem ono nekoga.Iako sam sve "vibratore" :)) poiskljucivao u opcijama(bar mislim da jesam) on opet vibrira kad broj tipkam da zovem.
    Hvala
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Settings -> Sounds -> Haptic feedback
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Pa iskljuceno mi je to ali opet vibrira :(
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Meni ne vibrira kad je to ugaseno. Koji ti je rom?
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Vracen na 2.1 oficijelni samo sto je rootan onim leshak 2.08 kernelom.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Što si ga rootao uopšte?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: Samsung spica i5700:problem sa tastaturom nakon upd. na

    Jbg trebale su mi neke aplikacije koje traze root privilegije :mrgreen: