Sanitarni inspektori zatvorili 20 objekata brze hrane u Sa

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Sep 6, 2006.

  1. ming

    ming Veteran foruma

    SARAJEVO - Sanitarna inspekcija Ministarstva zdravstva Kantona Sarajevo od 23. svibnja do 1. rujna pojačala je sanitarni nadzor i sustavno obradila ukupno 176 objekata u kojima se prometuje lakokvarljivim životnim namirnicama.

    Nakon analize 370 uzoraka životnih namirnica i obrađenih 925 mikrobioloških briseva, izdata su 102 rješenja o otklanjanju nedostataka, podnesene su 83 prekršajne prijave kod nadležnih sudova, a privremeno zatvoreno 20 objekata radi nezadovoljavajućeg sanitarnog stanja.

    Pregledani su, radi rizične vrste proizvoda kojima prometuju, u pravilu objekti brze hrane tipa fast food, čevabidžinice, burekdžinice, slastičarane, kafe slastičarne i picerije.

    U posebnom ciklusu pregledani su uzorci kod šest uvoznika i distributera industrijskog sladoleda. Kod izuzetih 32 vrste sladoleda u laboratoriju Zavoda za javno zdravstva Kantona Sarajevo utvrđeno je da odgovaraju uvjetima o zdravstvenoj ispravnosti.

    U svakom objektu brze prehrane pojedinačno, izvršeno je utvrđivanje općeg sanitarnog higijenskog stanja objekta, stanja prostoriju, uređaja i opreme, temperaturnog režima rashladnih uređaja, pregled porijekla i deklaracija sirovina, odnosno namirnica kojima se prometuje, pregled ukupne dokumentacije, kontrola pregleda na kliconoštvo, te pregled uposlenog osoblja, njihovog higijenskog stanja uključivo i stanje radne odjeće.

    Privremeno su zatvoreni objekati: DOO"Fidan" dom "Faletići" Faletići 4, odgovorna osoba Pilića Bedrija, DOO"Braća Mulić CO" club Villa, TC B.M. Selhnovića bb, odgovorna osoba Mulić Muzafer, SZR"Boem", Bjelašnička 59, vl.Đozo Melisa, SUR "Specijal" Sarači 27, vl.Elezi Ahmed, SUR"Leon" Koševo 22, vl.Hadžizulfić Amira, DOO"Bosfor Food industry" D.Numića 83, vl. Favih Ozaslan, SUR slastičarna"Ideja", P.Lige 53 vl.Amzai Ramadan, SUR "Dalija", Nova cesta 61, vl. Alič Emir,SUR Bistro "Polet", Krč 2, vl. Škrijelj Mehdija,DOO "Kanes Produkt", PJ cafe slastičarna "Bosna" Ilijaš, vl. Burhan Gugna, SUR"Željo 2" Kundurdžiluk 2, vl.Memeti Kasira, DOO"DamlaH pj.restoran "Morića han", Sarači 77, vl. Karčić Džemal, SUR"Flux" cafe bar,M.Tita 30,vl.Alispahić Amar, SUR"Palma" cafe bar i picerija,Sarači 52, vl.Ahatović Adnan, DOO "Aspek", proizvodnja kolača, Lužanski put bb, vl. Kurtisaj Džavid, SUR "Brazil", ul. Dalmatinska 6, vl. Međuseljac Almira, SUR Zdravljak i mliječni restoran "No2", pijaca Stup, vl. Murati Gafur, SUR bistro "Š. G.", Rakovička cesta 103, vl. Dursum Luča, SUR bistro "Stari Šamin Gaj", Rakovička cesta 244, vl. Delić Seaija, DOO "Alan-n W. G.", restoran "Bulevard", F.A.Zvizdovića 1, odgovorno osoba Iladžić Eldin.

    6.9.2006.
    Pincom.info/ Fena

    http://www.pincom.info/bih/opsirnije.asp?ID=41514

    Cuvajte se.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kako su se oni trovaci na tramvajskoj stanici na M. Dvoru provukli nije mi jasno. :mrgreen:
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma oni imaju veliki promet tako da meso ne moze ostariti, a i znaju da ce inspekcija prvo po njima pa malo vise drze do toga... vidis npr. faletici su garanz mislili ma nece nas.... eto im sad...
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    DOO"Braća Mulić CO" club Villa
    procitaj ime i sve ti je jasno, ode i zeljo 2 :D
    hahah
    tale je majka za neke!
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Vidim i "Specijal" na spisku. Pa čovječe tamo se redovno ubijam ćevapima, veliki promet i ne bi trebalo ni kod njih biti staro meso, ali očigledno ima i drugih peksinavih razloga.

    Kad stara skuha zakon, hebeš sve ovo 8)
     
  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    za sve je krivo globalno zagrijavanje :D
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    i gmo kukuruz :D
     
  9. iPlay

    iPlay Komšija

    Ja cesto jedem vani i sa sigurnoscu mogu reci, da je prvo klasna hrana u:

    1. Pomodorino (Dom Armije),
    2. Plaza (Robot Hrasno),
    3. Vanny (Dom Armije),
    4. Aquarius (Shoping Centar Grbavica),
    5. Merkur (Otoka) (PS: Cevapi su mi njihovi beton)
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    @sulu, dobar avatar :D
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nista nije ravno 20-ki u zmaju ...to je nesto kao overklokirana porcija chewapa nakon koje ni sa 2 litre pepsija nemozes da se dozoves.
    ;)
     
  12. Nani

    Nani Komšija

    Şto se Vanny-a tice dok sam jeo piletinu tamo zohari su hodali po zidovima, valjda i oni gladni, umjesto griza dobilu su samarcinu sa novinama...nikad vise tamo nisam otisao, a za ove ostale pogotovo za plazu u robotu i pomodarino svaka pohvala. Moram pohvaliti i majstore svog zanata u U2 pizeriji gdje vidis kroz staklo kako i sta ljudi prave. Meni je tamo najbolja pica u gradu. Nikad nisu imali problema sa inspekcijom.
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    Banjalucki cevapi Kastel kod Muje, joj moram otici.
     
  14. FearLess

    FearLess Aktivista

    U Banja Luci su extra cevapi, ali nema cevapa do travnickog i to kod Harija
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Ne volim da govorim da hrana ne valja, jer treba cijeniti sve(sjetite se ikara :smt003 ) , ali pizza u U2 nije ni P od pizze. :D

    Pravi cevapi su sarajevski, sve ostalo je modifikovana kopija. ;)
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Sve na jednu stranu a leskovacki rostilj na drugu :D
     
  17. FearLess

    FearLess Aktivista

    Ti ocito nikad nisi jeo u Travniku
    Nema cevapa do travnickog zato glavu dajem :lol:

    Sarajevski cevapi mi i nisu nesto extra obicni cevapi

    Znam da ce te me sad napadati ali to je moje misljenje
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ma kakvi sarajevski cevapi, svaku jacu cevabdzinicu drzi siptar, nema to veze sa cevapima.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo ja kao sarajlija i borac za prava sarajevskih cevapa :D moram priznati da su i u travniku cevapi praaavo dobri :)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E pa ja sam jeo i u Travniku i u Sarajevu, bome Tuzlanski su najbolji. :wink: