Sanitarni inspektori zatvorili 20 objekata brze hrane u Sa

Discussion in 'Generalna diskusija' started by ming, Sep 6, 2006.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    ono u tuzli nije vidjelo cevap ni na crtanom... onaj somun so umoci u vegetu isto nista... cevapi bezveze..... steve nemate argumenata :D
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

    kao sarajlija moram reci da ja volim tuzlanske chevape, ali se nisam najeo od njih nikad...valjda jer su sitni nekakvi, nebi se Kate Moss najela od porcije

    a ovi sarajevski su gdje god odes drugaciji, tako da tu nema bas neke kvalitetne izjave sto se toga tice (a istina je ovo da ih drze siptari...)

    btw bilo je na newsgrupama neko istrazivanje u pdf formatu, kad sam vidio sta su kod zmaja nasli...coli bakterija ko u svim ostalim chevabdzinicama zajedno :)
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Vidjoh i ja ta istrazivanja. Valjda su zato tako dobri :mrgreen: Nista bez zacina :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje si ti to jeo cevape u Tz? :?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Dobra ti ova, ne bi se sa tobom slozili redovi ljudi koji jedu tamo, samo za pola sata su prodali piza za 200km, pred mojim ocima, za mene je tamo naj piza pogotovo kad se stavi jos onaj sos sa maslinovim, persinom i bijelim lukom :wink:

    Sto se cevapa tice najbolji banjalucki u kastelu, uvijek isti kvalitet, u svim ostalim cevabdjinicama lutrija kakvo ce meso bit, kao sto je i sanitarija pokazala.
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ma Kastel Tito :D , Mujo cevape przio i prije rata. Sve ostalo isto, kao da je vrijeme stalo.
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Mujin sin je Djani, trenirali mi zajedno, onaj visoki momak sa bradom, crn, ma prica lik, uvjek al uvjek svjeze meso po njihovom receptu i nikad nisu imali problema sa sanitarijom.
     
  8. vnm_

    vnm_ Komšija

    neznam gdje je on jeo, ali su meni jednako u sjecanju...lepinja (ne somun) podobro umocena (meni to nije lose) i osjeti se vegeta...jeo sam na nekoliko mjesta u tuzli, nazalost kako ne poznajem tuzlu haman pa nikako nebih ti znao reci gdje...rodjak me vodi, ja jedem i sutim
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja i ko je vidio cevape bez somuna?! :D
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Gdje moze bit pravi cevap pa sa somunom? :lol:
    Pravi cevapi su ti u dobro zaljevenoj lepini i sa bar jednom glavicom luka :D
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Najbolji majstori lepinju umoce u kapljevinu i zapeku na rostilju. Nista mikrovalna i to. Za one koji ne znaju, kapljevina je ono sto curi kad se pece janje na raznju. I usput, ja sam navikao da luk bude u komadima, te da ga nabadam cackalicom. Ne pase mi ovaj sarajevski fazon da moram koristiti viljusku. I jos jedna zamjerka, jos nisam u Sarajevu naletio na kajmak. Narucim cevape s kajmakum, a oni mi namlate pavlake ili vajkrema.

    Usput, ja cevape jedem u cevabdzinici Banja Luka na carsiji, hamburger kod "prljavog nokta" na Bjelavama, a pizzu kod Mahira ili Michelle (kod ekonomije).
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    :D kajmak ima u cevabdzinici MM na malti to znam 100% a mislim da i besko ima kajmak.
     
  13. vnm_

    vnm_ Komšija

    ja kad sam u zmaju uzimao sa kajmakom, dobio sam kajmak...

    doduse nisam vec neke 2 godine uzimao kajmak kod njega jer mi je i ovako nekako suhveli bilo sto se tice higijene pa rekoh da se ne igram vise nego sto je potrebno :)

    kad smo kod hamburgera, ascinica agronom dole kod kovacica...najsvjeziji prilozi i pecivo koje sam jeo IKADA u kombinaciji sa hamburgerom...mnogo mnogo dobro (a dobri su im i chevapi i pita ispod sacha)
     
  14. 3125

    3125 Komšija

    Cuh odlicne stvari o banjaluckim :) Nazalost nisam bio u prilici da isprobam. Kad ste vec od kajmaka ne znam je li iko u Beogradu isprobao leskovacke ustipke (mesni ustipci punjeni kajmakom :D ) Ne pavlakom ili nekim jeftinjacima nego prvoklasnim domacim kajmakom :D
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A da se thread preimenuje u "Zderonje" :lol:
     
  16. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    1.kapljevina to mozda nedje ...pravi majstor pravi mochu od govedje supe od nakih kostiju necega ...elem toga u sarajevu nema
    2.za travnicke sam cuo da su nedodir
    3.u tuzli sam jeo u nakoj podzemnoj cevapari nesto 2 navodno najbolji cevapi su naime osrednji al je lepinja jaka 9-ka.
    4.meni je najbolji aljko cevap majstor (ala pizza majstor) ako ko ide kroz brod nek navrne kod aljke i chekira situaciju.

    kako pratim ovaj thread vidim da cevapi vopi i kompjuteri idu ruku pod ruku vecini raje ;)
     
  17. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Dobri su kod Harija skroz, vazda kad idem do FIS-a u kupovinu, odem ekstra do Travnika na 15-ku u cijelu s lukom i kajmakom 8)
     
  18. FearLess

    FearLess Aktivista

    mah grijeh je proci kraj Travnika a da se ne pojedu cevapi sa lukom i kajmakom
    [​IMG]

    sto se tice leskovackog rostilja najbolja im je stvar Cevap
    to je jedan enormni cevap sa prilozima, toga se uvijek nazderem hehehe
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    :lol:
     
  20. FearLess

    FearLess Aktivista


    kombinacija Tuzlanska lepinja Travnicki cevap neprocjenjivo