SAPPHIRE Radeon X1600 PRO 256MB GDDR2 AGP

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by sow-pro, Mar 16, 2008.

  1. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    E ovako zanima me kakva je ova grafa i dali se isplati za nju dati 9600 Pro 256mb AGP i jos 50km i njene karakteristike.Hvala svima unaprijed
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne isplati. Nesto je bolja, ali 50KM sigurno nije bolja. Ganjaj 6600GT.
     
  3. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    mozel mi neko reci hoce li se osjetiti ikakva razlika u igrama kad ubacim ovu grafu umjesto 9600 pro 256mb i moze li x1600 pokrenuti crysis
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Osjetit ces razliku, i moze pokrenuti crysis, ali daleko od toga da je to igrivo. Ta karta vrijedi nekih 70KM, a tvoja vrijedi 50.
     
  5. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    de mi reci kakva je grafa SAPPHIRE HD 2600XT 256MB AGP GDDR3 mogu je uzeti za 190km novu zapakovanu
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije losa karta, samo je to skupo. Ja ne bih davao tu lovu za agp kartu sada. Radije sakupi malo love pa gledaj da se prebacis na pci-e. Velika je to investicija za zastarjelu masinu.
     
  7. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    ma znam al ne planiram jos mijenjati pc proc mi je amd athlon x2 64 4800' sck 939 rama2gb i evo narucio sam i grafu nasao sam 7600gt u agp-u za 200km novu mislim da se za nju isplati dati 200km
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja uzeo X1650GT PCI-E (jednako brza kao i 7600GT) neki dan za 70KM, pa ti vidi. Ne isplati se dat 200KM za 7600GT. Radije uzet najjeftiniju s939 maticnu sa PCI-E konektorom i prec na PCI-E. Ne zato sto je PCI-E bolji nego jednostavno zbog cijena.

    Ovo je vec 100x prozvakano.
     
  9. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    pa brate imas li mi ti neku stranicu gdje mogu pronaci neki djelova za komp
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Eno ti brate u plusu abit k8n-ultra za 150KM. Za svoju plocu i graficku kupi pristojnu pci-e grafu i svi sretni.
     
  11. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    hvala svima na svjetima
     
  12. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ja imam hd2600xt gddr3 ali u pci izvedbi sad ne znam dal ima kakve razlike, ali grafa je izvrsna, relativno govoreci naravno, nema igre koju ne moze solidno voziti na 800/600 odnosno 1024/768 imam 2 gb rama i athlon64 x2 4000+
     
  13. Pasha

    Pasha Komšija

    Ima razlike.Tvojoj je veca propusnost. Pa onda niko ne bih prelazio na pcie,da nema razlike.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Razliku izmedju agp-a i pciex-a ces osjetiti u 1% igara!
     
  15. nFare

    nFare Komšija

    Jos bolje reci razlika u igrama pci-e i agp iste karte 1% :)
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma da, al ima nekih igara (otprilike 1% :)) koje su vise osjetljivije na to. A ovu razliku od 1% u ostalim igrama i ne racunam :)
     
  17. Pasha

    Pasha Komšija

    Hmm.Nisam znao da je toliko mala razlika. :| Negdje sam meni se cini citao da je to do 25%,na velikim rezama.
     
  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Razlike u performansama skoro da i nema. Razlika je u cijeni.
     
  19. sow-pro

    sow-pro Aktivista

    naso sam Gainward GeForce 6600GT 256MB 128 bit sa 540/1150 frekvencijama te Shader model 3.0 te sa HD video decode supportom valjal sta grafa
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kolko para?