Sata 3 pci expansion

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by ElectricSound, Aug 5, 2013.

  1. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Da li je neko od clanova to vec koristio? Na ploci (Asus P8Z68-V/BEN3) imam 6 portova, 2 sata 3 i 4 sata 2, i oba SATA 3 su mi zauzeta (jedan sata3 SSD i jedan sata3 Seagate 2TB), i sutra mi dolazi jos jedan 2TB, isto sata 3. E sad, da li bi bilo neke razlike ako bi ovaj drugi veci disk stavio na sata 2, ili da uzmem tu sata 3 pci karticu (ima ih na ebay-u), da li bi bilo neke razlike u brzini? I kako stoje stvari sa bandwithom, da li se ustvari dijele resursi sa grafikom(koja nije integrisana), ne razumijem se oko toga bas najbolje.
     
  2. techton

    techton Aktivista

    Nemas nikakvog efekta kaciti hdd na sata 3
     
  3. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Znaci direkt u plocu i zdravo. :lol:
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Čisto sumnjam da i jedan HDD premašuje 200Mps a kamoli 300 koliko sata 2 port podržava.Izvadi taj HDD od 2TB i ukači ga u Sata 2 port a u Sata 3 stavljaj SSD-ove.
     
  5. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Imam vec jedan SSD, i na njemu imam skoro 40 GB slobodno, nemam potrebe za drugim, a ionako su mi na ovom od 2TB bitni librariji i ostalo..nista, ostale HDD-ove u ostatak portova i to je to.