satelitske tv kartice i card sharing

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by mesay, Jan 21, 2011.

  1. mesay

    mesay Guest

    Dragi prijatelji,
    potrebna mi je pomoć oko odbaira i ugradnje neke tv satelitske kartice za pc i eventualno njeno spajanje na tv - da li jet izvodljivo i kakav je kvalitet takve organizacije. Napomena: kartica bi trebala da može biti uključena u shard shering. Unaprijed hvala jer nemam nikakvog iskustva sa tv karticama. pozz.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    :mrgreen: za "šard šering" ti treba internet konekcija..
    to se plaća recimo 10 KM "mješečno" i imaš programa za izvoza.
    moraš nabaviti "šebi" reciver..
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    A i "šard šering" je kriminal pa se ovdje i ne moze raspravljat o tome.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Card sharing nije ilegalan koliko ja znam.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Pa i ne bas unutar jednog kucanstva. Legalan je dok se odvija share-ovanje izmedju ljudi koji imaju legalne kartice, pa da jedan drugom "share-uju onu drugu".
    Ovo sto Tale govori je svakako ilegalno.

    EDIT: Ebg izbrisa Dog post i ispade da ja odgovaram sam sebi sad :D
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Slucajno obrisah. Znaci pisalo je da je cs legalan dok se odvija u kucanstvu, odnosno za licnu upotrebu. Nije legalno ovo o cemu govorimo, dakle povlacenje sa kojekakvih foruma iz sive zone.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Što Card sharing nije legalan?

    Čovjek u Španiji je dobio parnicu na sudu protiv Canal+ provajdera koji ga je tužio po tom osnovu uz finu odštetu.

    Toliko o kršenju zakona.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Card Sharing - placas pretplatu na određen sadržaj daleko manje od trzisne cijene, i ne placas je davaocu usluge. Uz to ne placas ni porez, znaci varas i drzavu. Dakle zato je ilegalno.
    Uz to se move povuci paralela sa kupovinom windowsa na pijaci - placas daleko manje od trzisne cijene, i ne placas proizvodjacu softvera. Uz to ne placas ni porez. Bez obzira sto tu ima velika siva zona, jos nedefinisanih pravila, i sto se neko u Spaniji izvukao na sudu, to ne znaci da cemo dozvoliti raspravu ovdje.
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Ocito nisi upoznat. Card sharing je besplatno dijeljenje kartice. Sve dok nemam neku komercijalnu korist
    od toga, zakon mi ne moze nista. Prelistaj eurocardsharing forum. Preporuka. Al necemo dalje raspravaljat
    na ovom forumu svi koriste legalan softver i placaju porez drzavi, tako da nema smisla. Trebalo bi ovo zakljucat.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Re: satelitske tv kartice i shard shering

    Sta korisnici ovog foruma koriste je bitno koliko i sta jedu. S druge strane, o cemu se raspravlja na forumu je itekako bitno meni i drugim ljudima koji od ovog portala zive. Ako ti se ne svidjaju pravila, uvijek se mozes preseliti na neki od foruma na kojim mozes raspravljati o cemu god hoces.
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Nije problem CS kao "pojam", nego linkovi koji vode dalje na "davaoce" takvih usluga.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naravno, niko ovdje nije niti spomenuo nekog ponuđača te "ilegalne" usluge
    i kako doći do nje.

    Čovjek je tražio čisto informaciju kakva mu je tehnika potrebna da bi gledao satelit,
    i dekodirao kanal putem card sharinga, a ovdje ga se ubija u pojam u startu, kako je
    to ilegalno i da nema riječi o tome.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    A daj ko je preimenovo temu u card sharing... :(
     
  14. blaf

    blaf Aktivista

    card sharing nisam koristio bar 2 god i sada sam dobio hd reciver, pa ako neko ima da preporuci kvalitetan image, i na private nekog "davaoca" da ima kvalitetne linije...
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji box?

    Ja na DM500HD imam OpenPli image i stabilan je do daske.
     
  16. blaf

    blaf Aktivista

    kod mene je dm hd500 ...
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    A sto ce ti to (card sharing) ?

    Imas predstavnistvo (distributer) u BiH od kojeg kupuju svi kablovski operateri...legalno i uredno sve.

    Ono sto nemas je 500 programa, sto smatram totalno bez-veze furkom u zivotu.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ko je distributer, ima li kakav link?
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako nije reklama, sto (malo) mislim da jest, napisat cu...ovako tebi na p.p.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ne vidim zasto bi bila reklama da se postavi link na mjesto gdje se legalno moze kupiti predmet diskusije.

    Mozda se raja koja to koristi skonta pa naprave izmedju sebe legalan sharing :)