Satelitski (HD) receiveri DVB-S, DVBS2

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Jun 3, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slozis kakvu ultra-jeftinu konfu sa skystar. :D
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jah, samo sto me ona VIA mini/nano itx ploca dodje mnogo love, a drugo ne bih (osim ako se nisu u medjuvremenu pojavile Atom/Geode ploce koje bih mogao uzeti bez vecih problema). Sada da sklapam jos jednu micro atx konfu ne ide (preveliko). :smt005
     
  3. Nani

    Nani Komšija

    Gledam ovaj Euro na ovim nasim tv kanalima, reko majko mila, ljudi transmituju u HD-u, ovi nisu u stanju da digitalizuju signal da bar na nesto lici. Bolja slika na Alfi i na OBN-u nego na BHT-u, daj ljudi placajte pretplatu :D
    Podhitno kakav tuner pa na njemackim kanalima ili hrtu pratit.

    Edit:
    Od muke i slike za Euro na nasim kanalima sam isurfo sljedece;

    Kompletan spisak HD kanala po satelitima (Kliknite na satelit da vidite listu programa)
    http://www.lyngsat.com/hd/index.html

    Spisak HD (DVB-S2) kanala koji su free - Encryption Clear (103 ukupno, vise nego dobar razlog za kupovinu HD receivera)
    http://en.kingofsat.net/find2.php?num_s ... ltre=Clear

    Njemacki ORF 1 HD prenosi EURO 2008 besplatno;
    http://www.engadgethd.com/2008/04/21/or ... tra-may-1/

    Isto ce vaziti i za Olimpijadu!

    Napomena, mora se podesiti modulacija na 8PSK i QSPK da bi receiver odskenirao DVBS2 kanale,
    ako nije automatski na receiveru namjesteno, ovo vrijedi i za Sky Star (2) HD kartice.

    Dosta od mene.
     
  4. Shenron

    Shenron Komšija

    Sto prije ne rece za ovo. Evo gledam sada ORF1 HD, malo trzucka... ali mislim da bi sa DualCore i dobro podesenim codecima to trebalo radit super.
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Nasao sam na vrijeme, uzivaj :) Ako je Sky Star u pitanju obavezno ako ne koristis instaliraj AltDvb. Trzanje ti se desava zbog Vplug-a koji jede resurse, sa gbox-om nema tih problema. Imas na dvbsupport sve sto ti treba. Ako imas nVidiinu grafulju 8 serije AltDVB radi sa hardverskom akceleracijom od drivera 165.01 pa nadalje. Uglavnom nabaci najnovije drivere.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Probao sam ProgDVB (ne radi), DVBViewer (radi, al trza dosta) i DVB Dream (radi i dosta manje trza), probat cu jos i AltDVB.
    Imam ATI, pise mi u sigu :)
     
  7. Nani

    Nani Komšija

    Ne obratih paznju :)
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Sinoć sam gledao utakmicu na HRT-u, komentatori su stvarno sranje. BHT kada prenosim ne gledam na satelitu (nemaju više), tako da gledam jednu utakmicu FTV, drugu HRT2.
     
  9. doox

    doox Aktivista

    imam sad premiumx 7000, ali kontam ga mijenjati....svi kazu da uzmem db500s, ali evo tek sam sad vidio da us kako kazete kopije...hm....sad isplati le to uzeti dati oko 300km za to,.....i ovaj cs me zanima.....kako sta....radi toga bi najvise i uzeo dreambox....ide li kakav promet t itd...nemam pojma stos e toga tice i totalni sam amater, ja samo nagru otkljucavam rucno....
     
  10. Nani

    Nani Komšija

    Obrati se Snajperu007 oko cs-a na pm.
     
  11. doox

    doox Aktivista

    zar ne moze niko ovde da mi objasni kako ide itd....mislim proces itd...
     
  12. snajper007

    snajper007 Novi član

    Neće ti niko tu objašnjavati neke stvari.Forum nije namjenjen za to,ako trebaš forum dje se o tome piše imaš ih na stotine,samo ukucaj u google dreambox.
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Pozdrav imam pitanje vezano za Quad LNB ili Quattro LNB (nisam siguran koji je) znači sa 4 izlaza, na svakom od njih piše horizontal/vertical.Dali to znači da kablo koje se priključuje na izlaz koji je obilježen kao V odnosno H znači da preko njega ide samo signal V odnosno H polarizacije,kakva je to tehnologija kod LNB-ova.Jeli upitanju neka zastarjela tehnologija i isplatili se "bakćati" sa ovim, obzirom da je "došlo" do mene 2komada Q LNB-a i tanjir od 120cm.

    Unaprijed hvala i pozdrav.