1. ming

    ming Veteran foruma

    Homage Sub-u, na prezidentu, komplet u pozlati. Baš nešto što tražim kao dress.

    [​IMG]


    Uglavnom neki dan scena bila sa satom prejaka.

    Meni na ruci na partiju Geneva, i frajer mi traži cigaru, pošto ne pušim, ja digao ruke u zrak reko nemam. Frajer govori, ''dobar ti sat''. Reko ''uzeo na pijaci, 4KM".

    Kad brat sjevnu, two tone (čelik/zlato) Submarinera na ruci.

    [​IMG]

    Gledam onako ubijen u mraku, pravi 100%. Reko jel 12k EUR pravi, kaže brat ''jeste'', skida brat sa ruke, kaže ''mojne mi pobjeći''. Uglavnom imaju slike sa partija, svi u ekstazi ja wristshotam Rolexa, jedini u sat gledam.
     
    Last edited: Mar 17, 2018
  2. Loki

    Loki Komšija

    Blasfemija... :D
     
    Neo Bahamut Zero likes this.
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    @ming gdje najbolje uzeti ovu ljepotu?

    https://nomos-glashuette.com/en/tangente/tangente-139

    I da li bi ustvari preporucio isti ili nesto drugo? Kad sam bio u jednom shopu predlozili su mi IWC jer nisu posjedovali tad Nomosa, ono klasika neka, moj stil. Ne volim prenapucano, samo jednostavno da je. Ako dobijem kakav promoušn na poslu da sebi uletim :)
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Nomos direktno od Nomosa, polovno ne znam gore kako ide, a vjerovatno se ne razumiješ da bi pregledao.

    £2,000 Nomos vs £8,000 Jaeger-LeCoultre vs £80,000 A. Lange & Söhne

     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Ma nemam pojma, wakanda i bogovi, ja te basne ne uzimam za ozbiljno.
     
  6. Ninja

    Ninja Komšija

    Last edited: Mar 19, 2018
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Ne kontam kakva napetost.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Power reserve
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Haman duplo skuplji vjerovatno zbog automatic movementa. Da li je vrijedno toliko?

    A i sam sam mislio Nomos direktno od njih, da li mislis da imaju neke ponude in-house? Da posaljem familiju da mi uzmu ako se stogod ušpara.

    Lijep sat Ninja, to je stil kojem težim.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da se vazda može nagoditi, pa makar jedan dodatni remen.
     
    donjapa likes this.
  11. Ninja

    Ninja Komšija

    Nisam ni vidio posto je. Odustajem, hhh
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da je taj automat Nomosov najtanji na tržištu zajedno sa Jaeger LeCoultre mehanizmom, inhouse naravno. Zato je cijena tako jaka. Mada navijanje svako jutro je ritual, ima to svoj čarm.
     
    donjapa and Ninja like this.
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Slazem se za ovo "navijanje" - tacno kad sam procitao o mehanizmu bio sam "navijen" da uzmem i da svako jutro navijam. Ili ono, mahnilano nekad sjedis s drustvom i "navijes ga" :)

    Ne znam, sad ce mi 30ti, samo cu zeni poslati link - enough said.
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ma to treba polovno uzet u pola para, uglavnom ne leti.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ovo mi ne ide u glavu nikako:
    "Inače, Bosanci i Hercegovci bez plaćanja dažbina u zemlju mogu unijeti robu u vrijednosti do 300 eura za svoje lične potrebe, a državljani Srbije do 100 eura. Predmete čija vrijednost prelazi taj iznos moraju prijaviti i za njih se moraju platiti predviđene dažbine."

    Problem je bio samo sto je nov sat ili? Da ga je imala na ruci nebi bilo problema... Inace nema smisla
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Avaz ne bi bio Avaz kada ne bi napisali dezinformaciju. Taj zakon o uvozu robe do 600KM nije na snazi.
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Jest, da je bio i otpakovan nov vjerovatno ne bi mogli dokazati da je nov. Ovako je bio u kutiji i bilo je ocigledno.
     
  19. heroic

    heroic Komšija

    Za neke stvaru, kao sto je mobitel, sat, laptop, odjeca, mozes lako "prevariti" carinu, ali ako je dovoljno glupa da ostavi u kutiji i tako prenese bez da prijavi, njen problem.
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudi najcesce grijese kad stvari nose rodbini u originalnom pakovanju. U suprotnom uvijek možeš reći da je za ličnu upotrebu, i carinik je nemoćan, jer nisam siguran da može dokazati da to nije za tvoju upotrebu. E sad, u normalnim zemljama se napravi popis stvari koje bi bile za carinjenje, a koje ti unosis u drzavu za svoje lične potrebe. Pri izlazu iz države, te stvari moraju biti s tobom, tj. iste i iznosiš iz države. Često gledam šta rade carinici i službenici za narkotike na aerodromu El Dorado (ima emisija na Discovery, ali bude kasno navečer, poslije 00:00):D baš je bio jedan ovakav slučaj. Kinez nosi sa sobom skupu zubarsku opremu, navodno ide na neki sajam da to izlaže. Nije problem, sve mu to popisali, serijske brojeve svakog uređaja, i kad se bude vraćao nazad, nosi to sa sobom nazad u Kinu odakle je i došao. Nema unijeti za potrebe sajma pa tamo prodati :D