1. heroic

    heroic Komšija

    To se i kod nas radi (ili bi barem trebalo) kod takvih slucajeva, mada opet nece sad pisati svaki mobitel/laptop...itd. To pouzdano znam da muzicari rade kad putuju sa instrumentima, obavezno prijave sta iznose iz zemlje i na povratku onda nema zezanja.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Očigledno nije imala pojma da se za sat plaća carina. Šta ona zna o švercovanju kada kupuje sat od 8k eura.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Pravi je Yachtmaster, ali ružan ko *urac.

    Od dress rolexa jedino onaj novi Sky-Dweller.


    [​IMG]
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Btw, kad smo kod Rolexa novi GMT-Master II, gaće same spadaju.

    Keramika, president bracelet, novi kalibar, 914 čelik, još pepsi bezel.

    Jednog dana bićeš moj...

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li neko za dobrog sahadziju/urara u Sa za popravak sata? Drug iskopao stari Seiko pa bi htio da ga osposobi, sat ne radi trenutno a on ne zna u cemu je problem.

    [​IMG][​IMG]
     
  6. DSA

    DSA Aktivista

    Lamija Saračević, bez dileme majstor broj 1 u gradu.. Radnja se zove Omega
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pazi se ovih na čaršiji, neki hoće da zavrnu samo tako, a svakako je zlatarska poskupa.

    Radnja u ulici Sarači, blizu Begove dzamije, stari covjek radi, ne ići ni slučajno. Prevarant teški.

    Dobro iskustvo sam imao u SCC-u u Tissotu i kod Lamije u Švrakinom.
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Servis tog sata košta više od sata.
     
  9. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  10. ming

    ming Veteran foruma

    Puno je to para, hem 38mm hem baterija.

    Ja sam 42mm superocean chronometer na punom professional braceletu dao za skoro pola para.
     
  11. n3r0n

    n3r0n Novi član

  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    O ukusima se ne raspravlja...

    @ming ehh da sam znao..
     
  13. Almir

    Almir Komšija

  14. ming

    ming Veteran foruma

    Ok je to, mada za 7 stoja ja mislim da kreću automati od tissota.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Aldiin likes this.
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jucer odem da promijenim bateriju na satu...prvo mi lik kaze poskupile,sa 5 na 7 KM...hajde reko nema veze
    kad promijenio i kaze mi nesto mehanizam nije dobar,steka...pita koliko nije radio,reko nemam pojma,kaze baterija ubacena 2015. ...reko nije radio sigurno godinu
    i nista,dodjem kuci,nisam ni gledao sat...navecer vidim kasni pola sata,uzmem u ruke,kad ono kazaljka trza i hoce nece
    nije neki sat,kupio ga preko pika podavno...sluzio me je barem 5 godina,ali mi se onako vizuelno svidjao i stalno sam ga nosio

    otisao jutros do sahajdzije i rekao mu da prebaci bateriju u drugi,kaze nije ista baterija ali mi je prebacio

    na ovom trecem sto sam ga isto nosao kao dres sat,pukli oni kajsici sto drze ostatak remena...tako da moram novi remen kupiti...to cu sa ebaya :D
    a treba mi i novi sat,ovi su mi dosadili ali nista da m ise svidja a da nije skupo :D
     
  17. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Last edited: Mar 29, 2018
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jeste dugorocna,ako sat koristis par puta ono na sastanak,izlazak i tako nesto ali ako ga nosas svaki dan u svim situacijama,onda ce biti izgreban i ostecen u kratkom roko a onda i cijena investicije opada :D
    ja sat nosim stalno,samo mijenjam zavisno od prigode...ali metalni sa metalnim remenom mi je stalno na ruci i to zakaci za predmete i osteti se,izgrebe...zato i ne kupujem skupe satove...vise gledam da uzmem nesto sto mi se svidja,cijena nebitna
    uzimao sam sa ebaya "shark" brend...imali su nekoliko dobrih modela...mislim da sam 4 sata ovog brenda uzeo i svi su mi bili OK,cijena je sitna...najskuplji je bio oko 60-70 dolara ,ostalo 30ak
    gledao sam opet da od njih uzmem nesto ali ne svidja mi se nista dizajn novih
    sada opet trazim neki da mi se svidi pa da pazarim i da opet imam sat za svaki dan
    a mozda uzmem i neki seiko,da imam za "ishoda" i tako,da ga malo pazim a ove jeftine da drndam u svim situacijama :D
    ima po netu invicta dobrih modela,oko 100njak dolara...pa cekam da se ovaj prag podigne,mozda i to bude opcija
     
  19. ming

    ming Veteran foruma

    Seiko 5 treba biti svakome prvi sat kao uvod u mehančke satove, i prvi ''ozbiljan'' sat.
     
  20. ming

    ming Veteran foruma

    Kategorija ''gaće same spadaju'',

    https://www.hodinkee.com/articles/tiffany-patek-philippe-2526-platinum-enamel-dial-platinum-bracelet

    [​IMG]

    [​IMG]
     
    aNaToMiC ! likes this.