Savjet za izbor kucista

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by aeRo, Jul 27, 2012.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Hvala svima na pomoci, pregledat cu detaljno ove lianlije pa javim ako sta nadjem :D
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    [​IMG]
    Asus VivoPC

    Idealno kuciste/nettop, vec sam kupio VivoTab i VivoBook :D Jos samo kad bi cijena bila prihvatljiva i da izadje sto prije, tvrde Q3 2013. Koliko sam ja shvatio ovo koristi standardnu mini itx plocu sa haswell procesorima, sto znaci otprilike $250-300 za neki i3 model (vjerovatnije veca cifra s obzirom da je Asus)...plus RAM i disk, ali to je vec manje bitno.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Uvijek ostaje i5 Mac Mini. :)
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Asus+Asus = nice, how you have everything under your control 8)
     
  5. heroic

    heroic Komšija

    Mac mini sam razmatrao, vjeruj mi svakakvih opcija mi je proslo kroz glavu, cosmos s, silencio 550/650, elite 120, elite 3xx (ima ih milion), lian li i fractal mini itx razna...cak sam gledao razne nettop-e, ali nista da kazem e to je to. Na kraju slucajno otkrijem ovo.

    @pionir: ne znam jel se zezas, ali su def najbolji kad je windows u pitanju, mogu microsoft poduciti kako se pravi win8 tablet, a imaju i dobar izbor svega, od top gamerskih maticnih/grafickih, do super-dizajniranih wireless routera :D
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Doduse moze Microsoft njih poduciti kako se pravi kvalitetan tablet. Nexus 7 i VivoTab (onaj sa Atom procesorom) su nekvalitetni da je to strasno.
    S druge strane Surface je k'o tenk.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ne, ne zezam te.

    Dopada mi se i to puno :wink:
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Al je zato surface tek sa 1000$ iskoristiv, i to samo kao ultrabook, kao tablet je propao. A VivoTab Smart ima ok kvalitetu, jednostavno prosjecan, ni los ni dobar, surface jest puno bolji, ali zato je Vivotab (bez smart) jako blizu, za dosta manje para. Ja sam umalo kupio Surface i skontao da za iste pare mogu VivoTab (Smart) i VivoBook :D Surface RT sam imao na par dana ne pricam napamet, za surface jesi upravu da je tenk :D


    @pionir: ja samo cekam da izadje na Amazonu i da pise da je $300 i da se usrecim :mrgreen:

    Jos jedan edit... http://press.asus.com/events/asus-vivo-pc.php

    Odluka je pala, VivoBook u dock-u :D

    [​IMG]
    Cooler Master Clutch
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker