Savjet za napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by efo, Apr 6, 2016.

  1. efo

    efo Komšija

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ta 600W je solidna napojna ali nije Haswell ready tj u crossload testovima nije bas najbolja (kada se opterecuje samo 12V grana ili samo 3.3 i 5V ) mada se to moze nazvati extremni slucaj i nije nesto sto se javlja u real life, a za haswell samo iskljucis C6 state procesora i ne bacas PC u sleep mode.

    https://www.techpowerup.com/reviews/EVGA/600B/5.html
     
  3. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Ta 600B je solidna napojna ,bronze , na pik najeftinija je 140KM +dostava , ta prva slabija 80+ je haswell ready , sebi sam naručio preko pik 600W 120KM i treba mi doći ovih dana.Obrati pažnju za eu "struju".
     
  4. efo

    efo Komšija

    Odlucio sam se za ovu od 600W (EVGA 600B), izace me oko 86KM. Kako mislis da obratim paznju za eu struju, vidim da je kabal drugaciji na ovoj strani gdje ste ustekuje u struju, ali ovaj kraj sto ide u napojnu je isti? Ako i dobijem njihov kabal, imam ih kuci visak par komada (ovih nasih), mogu njih koristiti bez problema? Ili ipak ne

    EDIT: evo izgleda da je na newegg-u jos jeftinija, 40$ + 4$ shipping sto dodje oko 75KM po trenutnom omjeru valuta.
     
  5. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Dobro ako je kabal nije problem , ali da provjeriš 110V ili 220V !!! Neki dan sam frendu stari komp slagao i napojna je imala switch 110V-220V i pored switch brzina za vent (L-M-A) u pitanju je Coba psu lijeva neka btw slučajno sam obrnuo taj switch 110-220V i osigurač je izbacio ! To je starija napojna , sad kod novih da li je to univerzalno postalo za usa ,evropa nisam siguran !!! na to sam mislio "struja".
     
  6. nivla

    nivla Komšija

    [​IMG]
    ovdje pise da moze koja hoce EU/USA
    danasnje pc napojne bi trebale da rade na 110/220v inputu
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Moze li preporuka kakve pristojne napojne za staru konfiguraciju E7200, HD3870.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    fortron hexa 400w :D
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ev trazim na piku. Moze li sta novo do 50KM da moze ovo gurati? Powerline 530 do danas bio ali je riknuo izgleda. Nonstop random restarti.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  10. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    Bilo koja od dvije te EVGA varijante su odlične. evga 600b ima izrazito dobru regulaciju voltaže na 12V railu, stabilnost na 5V više nego ok, nažalost u nju su stavili sleeve bearing fan i lemovi nisu baš primjer idealnog a fale joj i japanski kondenzatori.

    evga 500w, nenormalno povoljna, stavilnost na 5v vrhunska, suzbijanje naponskih oscilacija odlično, 12V regulacija stabilnosti ispod prosjeka i opet sleeve bearing fan nažalost.

    obje napojne za svoju cijenu su odlične i posjeduju 80+ verifikaciju, obje sam koristio i postavljao u mašine, ako ti baš sa budžetom nije velika frka uzmi 600B čisto zbog headrooma i za nijansu boljeg kvaliteta, napojna jedinica je ozbiljan komad opreme i vjerovatno zadnji komad opreme na kojem želiš štediti - dobra napojna može proživjeti 3-5 mašina, neki high end modeli daleko više.