Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupovat?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Talnay, Sep 15, 2010.

  1. Talnay

    Talnay Aktivista

    Pozz ljudi, odavno nisam u toku sa ovakvim stvarima, pratim koliko god mogu, ali naravno da cu prvo upitat za par savjeta.

    Vec nekoliko dana razmisljam o kupovini nekog DVD HDD recordera, posto u zadnje vrijeme cesto snimim neke dokumentarce sa discovery-a ili po koju seriju (a cesto me zena zamoli da joj snimim 1001 noc :))na VHS kasetu :oops: (ima jos takvih), da bi ,mogli nekad kasnije pogledat, ali je to postalo smor.
    U danasnje vrijeme digitalne TV, pitanje je, koliko je isplativa ta investicija, jer sam jos na kablovskoj (ELOB), na DTV necu jos prelazit. A znam da elob treba od 1.oktobra uvesti HD DVR, no, u pocetku ce kao i uvijek to bit skupo. Da li da cekam jos malo, ili mogu slobodno kupit neki DVD HDD?

    Hvala unaprijed na savjetima.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupov

    I mene ovo interesuje. Najvise da nesto snimi kada nisam u kući ili kada je neko desavanje oko 5 am.
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Re: Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupov

    Ja ga imam vec trecu godinu i snimio sam tacno 3 DVD-a, sve sto mi treba skinem sa neta, ali ako kome treba isplati se mada smradovi drze jos visoke cijene.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Re: Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupov

    Ja sam vise za HDD. Takodjer mi ne treba cesto ali.. ode laser i mozes ga baciti.
     
  5. Talnay

    Talnay Aktivista

    Re: Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupov

    Naravno da bi najvise koristio HDD, samo da snimim ono sto me interesuje pa kasnije pogledam i izbrisem, a na DVD samo po potrebi, da nekom nesto snimim.

    Ima li ko preporuke za neki model i na sta da gledam prilikom odabira?
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    Re: Savjet za odabir DVD HDD recordera - isplati li se kupov

    Preporuka bi bio Pioneer, ali nazalost vise ih neproizvodi, druga ti je varijanta LG (ima kolega odlican je mogu vidjeti tacan model) samsung (softwer mu je kriza) Philips ili Sony (skuplji nego sto vrijedi a ima prilicno lose lasere).