1. maxy

    maxy Novi član

    e evo danas kad dodjem iz skole ocu da formatiram PC i sad koji bi "skup" programa svakako trebao imat na racunaru: avast,zone alarm,Tune UP 2006,........(sta jos)
    dajte mi neki savjet koje bi
    opcije trebao iskjlucit odma na pocetku kad se prvi put ULOGUJE itd...


    hvala unaprijed :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    winxp SP2 :D
    office 2003
    ZA
    avast
    antispyware
    irfanview
    nero
    winzip
    winrar
    alternative real i quick time player
    ffdshow
    MP10
    bs player
    winamp 5.1
    dx 9.0c



    eto mislim da je to sve :D 8)
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    a iskljuciti na svim particijama system restore, na glavnoj staviti da zauzima manje prostore, iskljuciti error reporting, i da svaki put pita da li ces da trazi na netu drivere za novi hardware.
     
  4. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    Tune UP 2006,Avast,Spybot - Search & Destroy,Mozilla Firefox,AKO IGRAS IGRE(Anti-Blaxx,DAEMON Tools,Alcoholl,)nero 7, one codece da mozes gledat video sadrzaje,WMP 10,(FireTune for Firefox,fasterfox za mozilu)

    na pocetku iskljucis automatic update,system resotre
    insaliraj najnovije Katalist drajvere (nemoj Contorl centar)
    toliko od mene nadam se da sam od pomoci bio :)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    spyboot meni nije nesto mnogo su bolji adaware i microsoft antispyware.

    zaboravio sam firefox i thuderbird.

    od codeca, SAMO snimi ffdshow.

    automatic update ostavi ukljucen i nek skida sam update-e samo neka te pita sta i kada da instaliras. OBAVEZNO radi redovan update!

    ja nisam skonto' kako bez control centra da prebacim sliku na TV....
     
  6. maxy

    maxy Novi član

    moze se slika prebacivat na tv(i bez CC ali ima CC naprednijih opcija) ali nema veze nisu drieri Drajveri problem......

    interesuje me eror reporting gdje iskljucit a sad zaboravio sam gore navest "sta jos u biosu da uradim (za bolji rad PC)" intereseuje me i ona opcija u biosu AGP adepture Size kad je na default onda je 64 dal ako imam graficku 128 treba stavit 128......(iskljucivo me interesuej sta sve u biosu uradit)
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Winzip ti ne treba, winrar radi sve :)
    Zone Alarm je potezak, preporucujem Sygate ili Securepoint personal firewall.
     
  8. zilo

    zilo Komšija

    Ako ces instalirat Service Pack 2,ne treba ti Zone Alarm ili neki drugi firewal,samo ukljuci onaj integrisani Windows Firewall,instaliraj neki AV(Avast je dzaba),Ad-Aware,SpyBotS&D,Malicious Software Removal Tool ili S.T.I.N.G.E.R (mogu dobro doci),Firefox 1.5,Tune Up Utilities 2006 i O&O Defrag i to je to sto se tice sigurnosti i ciscenja compa.
    Ostalo po potrebi,znaci codece,playere po svom nahodjenju i potrebi.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma stavi 256MB u bios-u

    ma treba firewall, nijet toliko siguran onaj sto dodje uz SP2, negdje sam na netu nasao neke testove i sl.
    a winzip mi je nekako navika :D

    error reporting: desni na my computer, properties, advanced, imas na dnu error reporting, ugasi sve i to je to..
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Jedina mana Windows Firewalla je ta sto ne blokira odlazne zahtjeve aplikacija.Znaci ako neka gamad udje na nas comp,ona moze slati nase podatke tamo nekom hajvanu ili nas comp iskoristvat za slanje spama ili za neke napade npr.DoS.Ali,dobrim AV-om zaustavis gamad i nema nikakvih problema.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    128MB aperture size je sasvim dovoljno. ne lupajte. ako stavi SP2 imace automatski Dx9c
     
  12. _Adis_

    _Adis_ Novi član

    AGP aperture size je velicina dodatne memorije koja se pridruzuje grafickoj kartici u cilju efikasnije obrade tekstura. Povecavanjem AGP aperture size smanjuje se velicina raspolozive RAM memorije, tako da sa time treba biti oprezan. Npr, ako igra ne zahtijeva graficku karticu sa vise memorije nego sto na njoj imas, onda je potrebno staviti aperture na minimum. Obrnuto, ako graficka kartica nema dovoljno memorije, potrebno je povecati aperture size na odgovarajucu vrijednost.
     
  13. _Adis_

    _Adis_ Novi član

    Nisu svi SP2 isti. U nekoj verziji SP2 dodje directX 9.0b, a u nekoj directx 9.0c. Novije igre zahtijevaju directx 9.0c, ali se on ne moze instalirati preko 9.0b. Postoje programcici za uklanjanje dx-a i restore, ali mogu biti rizicni. Najbolje rjesenje je instalirati pravi SP2, a takav se moze skinuti sa bihnet-ovog ftp servera.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ma naravno. :lol: :lol: :lol: 9.0b je izasao prije SP2.
     
  15. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    ama sto se tice adeptire size ostavi ono default nemoj to nista dirat
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    wtf? zasto ne?
     
  17. maxy

    maxy Novi član

    dobro odlucio sam sto se tice Adepture stavio sam na 128 i ono primary AGP
    sta bih jos mogao mijnjeat u Biosu

    koji je najjaci FIREWIL:bio mi je zone alarm odlicasn ali vidim spominje se jos neki koji je najefikasnji


    i reko da ne otvaram novi TOPIC gledam rasprava o SP2 jel isto kad imam Slipstream XP (ono integrsian SP2) ili ono kad kasnije instaliram misslim jel isto dal PC radi brze sporije ili tako nesto :?:
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    Ma samo nemoj surfat u IE svaki ce vatrozid raditi kako treba.
     
  19. maxy

    maxy Novi član

    :twisted: ispade sad IE ravan Qrcu(izvini na izrazaju)

    e jos kad smo kod browsera koji Opera il mozila jer se ispostaviolo da IE ne podrzava potrebe korisnika
     
  20. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    e sto se tice ta dva browsera ja sam bas postavio TOPIC vezan za bas to Mozia il Opera na kraju se ispostavilo da je Mozila efikasnija (vjerj mi i jeste imam 56k konkciju otara stranice "duplo" brze nego ostali browseri (iskljucivo mislim na IE ,opera tu i tamo i ona je brza ali bolja je mozla po mom mislijenu)