1. syss

    syss Veteran foruma

    čini ti se... stvar je u tome da firefox (a vjerujem i ostatak ekipe) prvo load-a text, pa zatim slike. max. protok modema je 6-7kb i na ie i na operi i na firefox-u :wink:
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    IE aka internet exploder jest u kurcu
     
  3. [tota]

    [tota] Aktivista

    Sad cu ti ja reci :D
    Patchevi: SP2, kad imas slipstreaman brzi je rad, zato jer dolazi do manje fragmentacije sistemskih datoteka.Znaci slipstream SP2 je najbolji izbor
    Driveri: Stavi zadnje detonatore ako si na nVidiji ili omega ako si na ATi
    System utilities:
    TuneUp 2006
    CCleaner (bolje cisti disk od ijednog programa koji sam do sada isprobao a isprobao sam ih 100+)
    X-Setup (najbolji tweakerski program) ;)
    Media:
    VLC, sa ovim program nikada ti vise nece zatrebati video codeci ;)
    I ja sam prije koristio codec packove ali sa VLC koji je video/audio player dobijes integrisane codece i do sada nisam nasao na video/audio koji nije mogao pokrenuti
    Download je 8mb i u paketu dobijes sve...
    CDex za ripanje glazbe, Picasa2 za organiziranje slika,foobar2000 koristim za slusanje glazbe (sve organizirano,taggano) a za slusanje pojedinacne pjesme koristim VLC.
    Ako si ljubitelj winampa preporucujem zadnju 2.xx verziju, 2.95 nista ti nece vise od toga zatrebati, iako ne koristim winamp to mi je najdrazi :D
    Net:
    Mozilla Firefox 1.5 IMO najbolji browser ali ako zelis nesto drugo Opera samo ne IE :!:
    Nikakav WinRAR/WinZip, 7-Zip ih owna sve, da ne govorim o kompresiji 7-zip arhiva koje imaju najbolju kompresiju. Besplatan je :p
    Instaliraj AntiVir koji je odlican i besplatan, i koristi vrlo malo resursa, nikad nisam imao problema
    SpyBot S&D protiv spywarea/adwarea i ostalog smeca, koristim ga oko 1.5 godinu i bez zalbi.Firewall ne koristim jer ne osjetim potrebu :shock:, ako vec nemam "losih" programa ili virusa/spyware i ostalog smeca onda ostaje da mi tko pokusava provaliti/izaci...
    Hakeri??? ne bas, nisam bas CIA da netko bude pokusavao :D
    Office:
    Nemoj instalirati Office :p
    Davno sam ostavio taj prenatrpani MS-ov paket :D Nikad nisam koristio vise od 10% office-a.Previse zauzima prostora na disku i vece je memorijsko zauzece od naprimjer OpenOffice-ovih komponenti. Instaliraj OpenOffice koji je besplatan (open source) i laksi na resursima a nece ti nista faliti ;)

    *Eto napisao sam ti sve, ako te sto zanima pitaj :D*
     
  4. maxy

    maxy Novi član

    a niko da kaze sta da u biosu podesim :?:
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ako ti je sve do sada radilo kako treba, ne čarkaj ništa... koliko vidim sa početka thread-a ti radiš reinstalaciju sistema, što znači i prije si imao sistem i sve ti radilo OK, zašto onda najednom ideja da diraš bios, samo reinstaliraj mašinu stavi neminovne programe za zaštitu, multimediu, arhiviranje i to je to.

    Win XP SP1/SP2 (SP1 + Sasser/Blaster/Zotob <-- Mlako)
    DirectX 9.0c
    Drajveri od Ploče pa grafulja
    Office 2003
    Nero 7
    NOD32 + ZA Vatrozaštita
    FastStone image Viewer (free)
    FFDSHOW Codece za DivX i Xvid (i ništa više)
    Media Player Classic i WMP 10
    Opera ili Mozilla
    3DMax, Premiera ccc.....

    Ima ti sticky tema o štimanju OS-a pa pogledaj malo tamo... ne mora se sve na zlatno pladnju servirati ;)
     
  7. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Moja OSNOVNA instalacija nakon Formatiranja
    Windows XP PRO SP2 (uskoro cu napraviti svoj slipstream s last updates i biti rahat)
    Office 2003
    Imam ADSL pa ne koristim ZoneAlarm, sada radi windows firewall.
    Nod32
    nero 7
    winrar
    QuickTime 7 PRO
    MP10
    winamp 5.1
    dx 9.0c
    TuneUp Utilities 2006
    win dvd 7
    ati catalyst driveri
    K-lite codec pack
    java
    msn messenger
    firefox
    Alcohol 120%
    BearShare PRO
    Adobe acrobat reader

    I TO BI OTPRILIKE BILO TO. OSNOVNO. E SADA sto stavljam za sebe kao osnovno photoshop, macromedia studio8, corel draw 12,... to nema veze 8)