Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    VTR je odlican al i 2x bar skuplji od normlanih modela.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    planiram uskoro uzeti auto pa me interesuje kako se rijesavaju stvari oko kupoprodaje,placanja,je li se pare daju na ruke ili preko banke se uplati,onda kada se potpisuje ugovor,koliko se placa ovjera ugovora i je li to obicno placa prodavac ili kupac

    btw.sta mislite o 1.6 benzin motoru u fiat bravo-u,imam jedan model fin,a taj motor u njemu pa me zanima
    a i generalno koji bi bio najbolji motor od ovih sto ugradjuju u fiat brav0 ??
     
  3. JaLa

    JaLa Komšija

    Ako mislis na polovno auto,
    imas kupoprodajni ugovor u svakoj opcini, ovjerava opcina, taxu od 8 ili 10 KM placa kupac i pare idu prodavacu na ruke naravno ili kako se vec dogovorite. Pogledas auto iskesiras i to je to :)
    Te ugovore rade i autokuce al ne kosta te nista da ti licno odes sa prodavacem i zavrsite to.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Fiat Bravo 1.6 1999g

    Puno puno, pa i previse problema oko ovog auta. U 4 godine 3 puta je mijenjan zupcasti remen (zalosno ali istinito) jednom je cak zamjenjen i cijeli motor da bi se problem ubuduce sanirao ali bezuspjesno.

    Mozda je samo do ovoga primjerka ali ispade skuplja pita nego tepsija, kupljen polovan zato dobro obrati paznju.
     
  5. dzeri

    dzeri Aktivista

    Ekipa, kupujem novo auto u rangu od 18 do 22.000 KM. Sta bi preporucili? Manje-vise svi kod nas nude po jedan model u toj "10.000 eura" klasi. Zaboravih dodati da su uslovi 5 vrata, benzinac i ekonomicna potrosnja :)

    Da li je neko bio u slicnoj situaciji i kakva su iskustva? Napominjem da bih preferirao neki kompaktniji model, ali ne sad previse mali pa da prosjecan informaticar ne moze sjesti, hrhr.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Polo/grandePunto.
     
  7. JaLa

    JaLa Komšija

    nova Skoda Fabia
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    probao sam skodu fabiju i opel astru. Astra mi se vise dopala pa pogledaj i nju.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

  10. selvin

    selvin Moderator

    Ja bi ganjao Polo ili Astru. Nesto mi se nova fabia ne svidja.
     
  11. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Novi Polo ili Astra.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    19.960 KM bio novi Polo 1.2 (manje trosit ne moze), cini mi se. Vizuelno - meni najljepse auto u tom cjenovnom rangu + VW je nepoderiv :p
     
  13. JaLa

    JaLa Komšija

    a da, i zaboravio sam na Astru skroz. Moja preporuka ipak Astra ;)
    Koga god sam pitao za novu Astru, PREzadovoljan.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Meni je Astra J ljepsa s ledja, Polo sprijeda :D Ali mislim i da je trenutno skuplja od tog Polo-a.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Polo nije kompakt....1.2 motor...losa roba..danasnja auta su dobila na kilazi pa mu je to pomala kubikaza za kilazu pa kao rezultat imamo povecanu potrosnju u loko voznji,astra je skroz OK auto ali u zadnjih par godina je Renault izaso ispred OPEL-a po kvalitetu i pouzdanosti pa tako ostajem pri preporuci FLUENCE-a ili ako su uslov 5 vrata novi MEGAN u osnovnoj izvedbi sa 1.4 benzincem.
    Sto se servisiranja tice kad je novo auto u pitanju sve se svodi na ovlasteni servis i skupe djelove i uslugu tako da to nema skoro nikakve veze sa odabirom branda. Opet po pitanju drzanja cijene polovnog automobila tu je VW nepobjediv ali eto mora se platiti cijena uzivanja voznje u nizoj klasi da bi kasnije izvukao korist kad budes prodavao auto.
    Na tebi je da odlucis.Mini VW i kompakt OPEL ili RENAULT :wink:
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ne idi na novu Fabiu, a ni na 1.2 motor, preslabo. I onaj od 1.4 u staroj Fabiji nije nesto, kad ga natovaris jedva ide, ne mogu ni zamislit 1.2.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Je li ko od vas vozio Polo 1.2 pa tako pricate ili ono cisto iz neke logike? :D
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vozio sam ja Fabia-u 1.2, a imao sam i fiestu 1.25 75KS i tvrdim da su ti motori jedino dobri za po gradu. Sve ostalo je zajebancija...
    A trose kao 1.6....
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Za Polo ne znam, ali stari ima vec 5-6 godina Fabiu 1.4 i kad god se ide na more samo sto ne prokuha, zaobic samo kamione s drvima mozes ;)
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Poredit tu Fabia-u 1.4 ciji je motor star 8-10 godina i ovaj novi od Polo-a i nije bas to to :D
    Za 10 godina se dosta snage izvuklo iz te zapremine :D