Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Rodjak je biciklistu udario kad je izlazio s parkinga u rikverc, dvije godine mu odbijali od plate, a kod nas bi se porjeckali i svaki na svoju stranu. A sto se kulture tice, pa sad da su svabe nesto kulturne u voznji, i nisu, nece ni pogledati kad ti se ubacuje u traku, a na to dodaj da ima more turcina koji nisu nista bolji od Bosnja, pa nije ni tamo neka idila.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Najzesci su mi nase Bosnje, dijasporci, koje vani kupe bijesno auto, pa dodju u BiH, bacaju opuske i limenke od pica kroz prozor, voze bahato u polupijanim stanjima preko 100 km/h po magistralama, kako bi izgledali superiorno u odnosu na normalan narod koji vozi po ogranicenjima, a cim predju granicu EU, tempomat i po ogranicenju, ne smiju ni 5 km/h vise ici od ogranicenja.
    Sto bi dubioza rekla "Back to original state"
     
    Last edited: Feb 4, 2018
  3. heroic

    heroic Komšija

    Kaze "A 200 with the new 1.33 liter Renault origin engine combined with 7G-DCT double clutch gearbox or 6 speed manual gearbox." :D Cuj da placam onu zvijezdu kad mogu fino baklavu naprijed :D
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hahahahah. :D

    Renault i Merc bas petljaju zadnjih godina. Merc-u se ne isplati ni radit motore ispod 2000ccm.

    Isto kao sto BMW radi zajedno sa PSA male benzince.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nema tu ništa loše. To su sigurno dobro motori, čisto sumnjam da bi ih merc tek tako ugradjivao. To govorim jer je onda dobro kupiti renoa :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa, PSA-BMW benzinci su sve samo ne dobri. Nista to ne znaci.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da BMW trola francuze sa tim benzincima, da hoce napravio bi ih da su nepoderivi. Nego isli su logikom, prilagodi motor ostatku auta :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije ni to jer i BMW ugraduje te motore u svoje slabije modele. Mislim da je jednostavno previse pustio francuzima.
     
  9. Almir

    Almir Komšija

    šeruje i vw motore unutar grupacije, shodno tome ljudi se odluče za vw ili recimo škodu tako rade grupacije i ostali radi profita.

    sviđa mi se nova a klasa, jednostavno nakon predstavljanja najjačih modela jednostavno se vidi u kojem pravcu će se kretati i ostali modeli, moje percipiranje mercedesa kao penzionerskog auta polako prestaje :)
     
    zippoo likes this.
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    To je Nissanov motor. :D
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znaš šta je bilo, možda je čovjeka srce strefilo u vožnji...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    To se desi u mozda 1% slucajeva, ostatak su ljudi koji divljaju.
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jasta, svaki dan nekoliko srčanih, inace sve talentovani vozaci. Ne znam koliko nesreca dnevno moras vidjeti da skontas da nisi poseban i da ugrozavas vise zivota divljanjem. I jos prave grupe po fejsu da se unistavaju mobilni radari. Ali sta se to ima ovdje pricati kad ljudi moraju zaobici kamion koji ide 80 na nasim cestama. Dzaba zivce gubiti.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Provjereno prvo umro pa udario. Sad evo cuo prica se po gradu.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
    veki81 and aNaToMiC ! like this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Malo razmislis glavom, koja doba, koliko je godina imao covjek, gdje i kako je udario, a i auto nije bas tipicno za jurcanja... tako da samo malo treba razmisliti i dodjes do nekog vrlo vjerovatnog zakljucka...
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    nisam vodio naučnu statistiku ali bar 50% ljudi koje sam ja obrađivao su najebali bzv, samo jedan primjer ima tome cca 2-3mje čovjek vozio c4 ili p307 naletilo mu krdo krava na relaciji živ kalesija sjebao auto do totalke oni sa lakšim povredama, i svašta su mi ljudi pričali kako su najebali bzv dok ima i onih drugih tipa sad za vikend na relaci lukavc tz kod zade u alko stanju teža nesreća i teže povrede za više osoba, ne mogu se trenutno sjetiti ni 1% tih saobraćajki ali znam da mi je jedan od preživjeli pričao da na semaforima ulaz u lukavcu sa magistrale, furka je bila među budalama da prolete kroc crveno pa šta bude kao ruski rulet iz pravca plaže prema lukavcu ili obratno ono naveče....naravno snimanje dokaza šerovanje među rajom i sl doprinosi tome
     
  18. heroic

    heroic Komšija

    Pa mozda i vise od 50%, jer obicno nevini stradaju (putnici, pjesaci, ljudi u drugim autima), osim kad se neka budala sam u autu zaleti pa u banderu.
     
  19. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Kad ste vec aktivni na ovoj temi jel ko ubacivao ove halogen led sijalice?
    Vidim da se dosta reklamiraju cijena je prihvatljiva ili je to možda samo marketing fazon koji rikne brzo :D

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  20. Almir

    Almir Komšija

    nece riknuti ali neces biti zadovoljan tj. losije od xenona , kako to sija daleko je to od led fabrike koja je inace bolja od xenona, moze proci za led dnevna i to je to.

    Sent from my NOTE 8 using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.