Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Sport, automobili, fitness' started by bhd, Dec 21, 2010.

1. heroic

heroic Komšija

Ma kuci smo prodiskutovali i zakljucili da nam je to najbolja opcija. Imam i dobro iskustvo sa trenutnim servisom pa je i to bio bitan faktor. Jest puno cekati, ali opet ja sam navikao na narucivanje i cekanje.

2. Stevie_Ray

Stevie_Ray Veteran foruma

Da, ipak su to slatke muke. Cekace se. :)

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

3. parachuted9

parachuted9 Novi član

Čudi me da ga baš tako dugo moraš čekati...

4. XTRage

XTRage Veteran foruma

Jucer vidjeh Audi Q2, inace mi taj mini-SUV segment ide na zivce ali ovaj izgleda bas kul :D

5. Almir

Almir Aktivista

bgm ćeš se načekati, mislim da nije vrijedno naročito kad daš avans pa krene sa čekanjem :)

taj q2 mi nešto gejevski :) u q3 manje mjesta nego u golfu a tek taj q2, mrzim auta ne q3 već druga, koja pola ceste zauzme a unutra sjedimo rame do ramena

6. heroic

heroic Komšija

Ne proizvodi se jos sa tim motorom, tek na ljeto pocinje proizvodnja.

Nacekat se hocu, ali imam auto, ne mjenja mi nista. I za Mazdu 3 je cekanje do juna ako sad narucim, Hyundai i30 ce tek u maju znati kad ce biti dostupan...tako da sve alternative su dosta gore kad uzmem u obzir sta zelim, a sta dobijem.

7. n3r0n

n3r0n Novi član

Kao što je Captur samo povišeni clio, nema puno više mjesta...

8. Neo Bahamut Zero

Neo Bahamut Zero Veteran foruma

Pitanjce u vezi domaćeg zakona - jel' se nemogućnost uvoza i registracije vozila starijeg od 7 godina odnosi samo na automobile ili to uključuje i motocikle?

9. NAILS

NAILS Veteran foruma

Nije limit 7 godina. To je stari zakon vec euro 4 norma. Za motocikle je mislim minimum euro 3.

Neo Bahamut Zero likes this.
  10. anel007

anel007 Komšija

Vec dugo nije na snazi ta zabrana uvoza starijeg auta od 7 godina nego se glesa euro norma, bitno ti je da je euro 4 ili veca i bez problema mozes uvesti auta a sigurno i motore.
    Ako vec imas sumnju nazovi bilo koju speditersku agenciju i pitaj, moci ce ti reci i tacan iznos carine i svega ako im das model i osnovne podatke vozila.

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk

Neo Bahamut Zero likes this.
  11. Haker

Haker Veteran foruma

@dino73n i ostala raja, zanima me Clio II 2004 sa benzinjarom 1,4 98ks. Auto je redovno servisiran u ovlaštenom, ima 150k originalnih km i garažiran. Cini se super kupovina, samo me zanima da li auto ima nekih mana i na šta treba obratiti pažnju.

12. dino73n

dino73n Veteran foruma

Nikakvih specijalnih problema. Tu i tamo crkne bobina al nista strasno. Sasvim pristojan auto. Go for it ;)

heroic and Haker like this.
  13. Haker

Haker Veteran foruma

Hvala Dino!

14. donjapa

donjapa Komšija

Dosao buraz u Swe prije 2 sedmice, mi mu nasli bili automobil od kolege, 145k na satu, prvi vlasnik. 2011 godiste a 2012 jun prvi put na cesti, passat bluemotion 2.0 TDI, karavan. Dobio ga za 14.000 KM, uvoz i ostale dzidze-midze su bile oko 4200 KM, i sad jos registracija cini mi se da ce doci.

Odvezao ga odavde, na Swe tablicama, sa kupoprodajnim ugovorom i zelenim listom (napravili smo i punomoc sa svjedocima samo da se nadje). Nikakvih problema na granicama, potrosio 160E goriva i jos oko 250E na brodove, ceste, tunele i ostale sitnice. Kad se sve sumira, da auto dodje do BH i registruje, mislim da ce ga ispasti ispod 20k KM

Eto ako koga zanima prica oko uvoza, nije bilo komplikacija.

zoi and forzamilan like this.

Share This Page