Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kia Ceed i Hyundai i30 su pravljeni na istoj bazi pa pogledaj i njega.
     
  2. anel007

    anel007 Komšija

    eurotcentar, jel to ono pored kramara na putu za osjek?

    ako je to ni ne gledaj u njihov salon bolje ti je a kamo li da udjes i nesto kupis, rodjak prosle godine tu pazario zeni c4, eno u crno ga zavio a da su ne prici dobri to jesu
     
    ZolaIII likes this.
  3. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Hvala! S mojom srećom i uz tvoj savjet definitivno i neću (tamo ništa).
     
  4. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Znam, kvalitetniji enterijer i ozvučenje kod Kia je bolji. Hvala za savjet.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I jos nesto, ako zelis auto do 100k ili 150k na satu, onda su to auta do 5 godina, a za 10k KM tesko da ces naci nesto, pogotovo ne iz uvoza.
    Jedino ako je neko kupio i vozio u BiH. Bila je jedna crvena Astra H 1.4 benzin dvoja vrata iz Tuzle sa malom kilometrazom ali je starija bila, 12 god cini mi se.
     
    ZolaIII likes this.
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Bila je ona astra GTC iz Tuzle, neko je linkao ovdje. 2008, 1.4 benzin ispod 100k na satu ako se dobro sjecam. 10K.

    A ta auta sto su polupana i sto je razbijena sajba su dobra za prevoženje lubenica. Onda bolje uzeti passat b2.

    [​IMG]
     
  7. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Samo se ti šali a još ćeš vidjeti kolko hoćeš MK2 Golfova na cesti, jesu ruine i truli ali taljigaju nakon 30 godina a ovo sve sad što se pravi to ni 20ti neće napuniti, čast izuzecima poput sportskih audija.
    I šta kažeš nema?
    https://www.olx.ba/artikal/30067763/renault-megane-1-5-dci/
    Za ovo bi se isplatilo i otići do Banjaluke ako je stvarno tako. Ima ljudi koji ne voze puno a i onih koji lome službeno a svoje čuvaju tako da nije baš nezamislivo naći.
     
    Last edited: Jun 17, 2018
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Taj megan baš vozilo za nekog ko samo čeka život da mu prođe.
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Preporucio bih jos i Toyotu Corolu ili nasljednika Auris benzin. Ekstra kvalitetna auta koja ce pregaziti stotine kilometara bez problema.
     
  12. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Ne idem još u BL a ako ikako mogu i neću ako baš ne budem morao jer to je bar 2~3 dana road trip. Sutra ujutru s prijateljem idem praviti detaljnu procenu onog u Euro Centru sa početka priče, ima kod njih još jedan isto (2009) godište 66KW 1.5 DCI koji je prešao manje od 130K KM te djeluje značajno bolje. Ja bih ipak u slučaju Megana III ovaj jači 1.5 DCI 78 KW koji je pristojan izbor za takvo auto (1.9 je naravno bolji all to neću naći). Volio bi da ima manje elektronike ali šta je tu je. Tebi hvala ljepo za savjet i trud.
     
  13. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    @Reventon
    Znam da je kvalitet ali slabo ih ima a i delovi koštaju mašala.
    Nego kako ti se sviđa onaj Acer laptop to mi je puno više fah nego auta.
     
  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za Eurocentar, neki ga hvale a neki ne.
    Kolega sa posla je uzeo 307 facelift kod njih prije 2 godine. 130k na satu.
    U te dvije godine osim malog servisa ništa na autu nije otišlo, a prešao je fino.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj dajdza ima aurisa i nije vala nešto skup znam da smo nešto pričali i jeftiniji su mu dijelovi nego za mog mondea iz 2005 godine a kod njega onaj 2.0 dizel sa nekih 130KS... 2008 meni se čini godina...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  16. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    A
    Ah sve ti je kako naletiš i kakva ti je "nafaka" odnosno jesil sretniji ili pametniji. A ja ti nikad nisam bio baš kakve sreće a to što sam ovo drugo je samo breme na prostorima na kojim živimo.
     
    Last edited: Jun 17, 2018
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma toyota je preskupa, za pare koje kupis aurisa, možeš ovdje kupiti mercedesa b klase.
    Auris ima malo prostora ima na zadnjoj klupi, u gepeku isto, a ista pouzdanost.
    Ako već daješ pare, onda bolje se vozati u Mercu, Audiju ili nekom dobrom evropljaninu.
     
  18. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Zato I izbjegavam PSA/Ford a to oko djelova za Tojotu ću baš proveriti. Hvala ti na informaciji.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne znam ja vozim mondea od 2013. godine i nisam imao problema da ne ureknem :)

    Set kvačila 1200KM to je najskuplje sto sam mijenjao. Ovo ostalo sve normalan, u prosjeku jeftinije od Passat isto godište... Meni lično Ford je best buy, ima boljih ali za ove pare slabo.

    Evo pičilice :)[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    ZolaIII likes this.
  20. ZolaIII

    ZolaIII Novi član

    Bio jedan B180 2008 100K samo prešao 10K BAM prije par dana uzo ga lik odma, doletio iz Mostara po njega. Ja zvao pola sata nakon oglasa nudio lovu al ovi ni da čuju jer je kao navodno ovaj uplatio kaparu mada znamo da je to nemoguće.