Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Ne vlada misljenje vec je tako. Kod novih je druga prica, ali polovni tako idu. Zasto? Zato sto se vani karavani bolje prodaju, a kod nas se limuzine vise kupuju.
    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  2. dams82

    dams82 Komšija

    Ja kad sam kupovao auto tražio sam karavan i svi karavani su bili skuplji od običnog. A novi su sigurno skuplji karavani...
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Vala u Njemackoj pola ljudi vozi karavane jer su jeftiniji polovni. Vjerovatno jer su ruzni :D
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja sad bio na autoshow-u ispred BCC u Tuzli, najviše me je dojmila nova Hyundai Elantra, za 30k dobiš odličnu limuzinu.
    Škoda i VW me razočarali, onaj WV Arteon 100k košta, smiješan u poređenju sa Mercedesom cls koji je istih para. Octavia, oskudna i plastična.
    Francuzi ubili sa ovim crossoverima, Captur, 2008, 3008.
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Vecina tih crossovera nema ni u dodatnoj opremi pogon na cetiri tocka i ne vidim im funkciju osim sto visocije sjedis. Gledao sam i Seat Aronu, nema 4x4, a i motori su im anemicni.
     
    bhd likes this.
  6. bhd

    bhd Veteran foruma

    Crossover je dobar za nasih cesta, obzirom na odrzavanje puteva, inace clio bubamara :) 1.2 -1.6 motori i slicno :)
    110 konja max.
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

  8. bhd

    bhd Veteran foruma

  9. selvin

    selvin Moderator

    Vezano za Arteon vs CLS, malo si pretjerao, 90-100k je arteon bi turbo 4x4, dok je takav cls 150-170k, uostalom nisu uopste ista klasa tako da poredjenje ne ide. Ono sto je zanimljivo bilo vidjeti je novi BMW X2, Skoda Karoq, T-Roc i ostali modeli koje nisam imao priliku detaljno vidjeti uzivo unutra. Ostalo sve sto si nabrojao se voza po nasim cestama vec godinama. Sta cu gledat Captura kad je podignuti Clio :)
     
    Sena likes this.
  10. selvin

    selvin Moderator

  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    Bio je 53k .ma nije al mala je razlika u cijeni a ovaj je vece auto generalno.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    Na ovako tesko auto 1.6 ti dodje ko na skodi 1.2:)
    Ja sam imao priliku da testiram 2008 3008 . nije lose stim da je veliki minus za vozaca. Neudoban do bola.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Novi 3008 neudoban?
     
  15. heroic

    heroic Komšija

    Mislim da misli P3008, 2008 godiste :D
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Varaš se, nova 3008 ima 1290 kg. Nova platforma. I ide sa ovim motorom odlično. A ne znam što bi bila neudobna, ja sam sjedio baš na promociji ispred BCC-a, odlično auto.
    Imaš i sa 2.0 HDi verzijom motora, malo skuplja, ali 20 konja više.
    https://www.olx.ba/artikal/29965958/peugeot-suv-3008-allure-2-0-bluehdi-150-ks-novo-vozilo/
    Takođe i 2008 je odlična sutra da imam pare kupio bi 2008, naprijed ima fino prostora, mana mu je zadnja klupa, ali odličan cross, za male porodice.
     
    Last edited: Jun 20, 2018
  17. bhd

    bhd Veteran foruma

    Vozio sam je cca 80km . probaj ako budes imao sanse voznja i sjest su dvije razlixite stvari :)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Moguce, treba isprobati. Nisam vozio, ali sam ga gledao i u servisu i na ovim promocijama dosad 10 puta jer mi je to want to buy car :D Svidja mi se ona djecija (kako bi neki sa foruma rekli) unutrasnjost a i vanjski dizajn mi je top. Performanse o tom po tom, nisam nafuran na konje, btw. novi model 1.5HDI ce biti 130ks, 10 konja vise, tako da je to taman za auto od <1300kg.
     
  19. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja samo znam da ako Bog da, sljedeće auto koje budem kupovao, dizel neće biti opcija ni pod razno. Ovo je prvi i zadnji. Jebo ovo...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Što to?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk