Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Dosta ljudi razmislja tako, svijet se zasitio dizela. Ja bih se kod novog auta dvoumio izmedju dizela i benzinca, ali kod polovnog iskljucivo benzin. Nadati se da ce cijena goriva opet pasti.
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pazi ono sto sam ja probao, nije terenac da prkosi Mercedesu, BMW, ali je udobniji je i bolje lezi na cesti od Dustera i Karoqa a da ne govorim o ambijentalnoj led rasvjeti, uzivanju u voznji i filingu.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pa jednostavno ovo mi je prvi dizel, i nikad mi nije legao, a ja sa cca 8-9k km godišnje svakako nemam računice dizela kupovati.

    Ljepši za voziti, uglađeniji, jeftiniji, veoma često i dobro očuvani i sa manje km pređenih... Jednostavno ne vidim ni jednu prednost dizela, osim možda malo manje potrošnje ali to na moju kilometražu ne igra ulogu nikakvu...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    elektro i benz buraz samo to :) nista diesel :)
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Meni su smiješni oni koji dizela kupe za vožnju po gradu, i predju do 8k godisnje. Debilizam. Ili što bi rekli "Glupi Bošnjo"
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam ga kupio iz prostog razloga sto nisam mogao naći benzinca... Još kad sam ga kupovao posao mi je bio takav da sam znao skoro 20k godišnje preći i opet sam traži benzin.

    Hibrid je zakon, ako bude love mesto takvo ili benzin, bez plina...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  7. Ninja

    Ninja Komšija

    Kakva je ponuda turbo benzinaca? Je li ko vidio gdje alfu 159 sa 1,75T motorom kod nas?
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa u tome je problem, nema benzinaca posebno iznad 1.6 na sto dizelaša bude jedan benzinac
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad su u modi mali benzinci sa turbom, VW je imao 1.4 tsi, sad je 1.5 tsi. Mada je meni najdrazi 1.8 tfsi.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesu sada, ali mi nažalost kupujemo 10god staro većinom.
     
  11. Almir

    Almir Komšija

    problem je u dizelima koji imaju 300-500+km a predstavljaju se sa 50-150km i očekuješ bestbuy i problemfree

    pisao bi i ovome ateron vs cls ali nema smisla razlika je kao jedan c segmet i kao što reko nema smisla da bacam kom već ide jedan :)
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne znam za ofe TFSI al nisam nesto sretan :D ne moze plinjara na njih :D mada def treba ici na hybride.
     
  13. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Ja sam čitao da može, samo što sve vrijeme troše i 20% benzina.
     
  14. Ninja

    Ninja Komšija

    Nisam zainteresovan za sanduke iz VW grupe. Niti za male motore, makar da je nekih 140 kW.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Tako je, to sto ce potrosnja biti 15+ litara i registracija 800 ko ga j... :)
     
    Ninja likes this.
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    BMW E60 FL 525i po gradu cca 12-13l potroši, mjera :)

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
    Sena and Vedo like this.
  17. Ninja

    Ninja Komšija

    Jbg. Trosi vise, ali ce u startu biti jeftiniji od dizela.
    I svakako imamo najjeftinije gorivo u regionu.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Vjeruj mi ovom motori po Sarajevu, kad pričamo o normalnim gužvama, tih 12-13 je standardna potrošnja.

    Ovo na primjer kod brata bilo neki dan kad je ona kiša padala. C200 CDI.... Pa kažu dizel malo troši :)[​IMG]

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to je on prebacio na trenutnu potrosnju, nemoze prosjek biti 20l pa nije 5.0 V10.
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nema mercedes trenutnu potrošnju... Ovo ti je od starta... Vidiš koliko je prešao km za koje vrijeme...

    To je gužva :)

    Sent from my Huawei P10 Plus