Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni mondeo oko 10-11 potroši po gradu, ubiše gužve sa posla i na posao...

    Sent from my Huawei P30
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zenica npr nema semafora. Saobracaj je skroz fluidan. Ako se ne vozi kada su najvece guzve, vozanja po gradu dodje skoro k'o otvorena.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    U Tuzli su poceli sa kruznim tokovima, al ima jos puno posla. Auta vise nego ikad, pogotovo sad sa dijasporom.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

  5. selvin

    selvin Moderator

    Ma nema Zenica toliko auta kao u Tuzli, plus sto je Tuzla tranzit. Ali da su odradili odlican posao sa kruznim tokovima, to jesu.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo moje s posla na poso Al autoput većinom 100-120 kmh i nešto malo loco. Tu se još rezerva nije upalila 58l stalo dakle 5.5l prosjek. Ako gnjavim mogu s tankom 65l garant i 1200km po autoputu. Prezadovoljan potrošnjom. [​IMG]
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma I meni bi malo trošio u tom režimu. Šta ću ja kad nema gužve do posla mi treba cca 15min autom, ali 90% slučajeva do posla vozim cca 30-35 min a sa posla znam i sat vremena...

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je grad nekih 7l ljeti i 8l zimi, al dominantno kratke relacije oko 3.5km. Ne idem u udarno vrijeme, inace bi bilo vise.
     
  9. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja bih rađje ganjao nesto iz 2014-te. Za pare koje ces izdvojiti za ta njemacka auta koja su sva prevalila minimalno 300k iz 2008- godine, bolje je uzeti nesto iz 2014-te sto je prevalilo 150k. Za sve njih te ceka problem sa potrosenim diznama, turbine, kvacila i zamajci, evo komso uzeo 1.9 tdi pasata b6, do sad mu turbinu i zamajac radio, a eno i dizne se cuju, ko fol presao 190k.
     
    SamiRX-8 likes this.
  10. nivla

    nivla Komšija

    pa sta ja znam, na golfu 5 1.9 tdi 441000 km, od velikih ulaganja bilo problema sa klimom (600km) i mjenjacem(300km me izaslo), ostalo jos sljaka, dizne ekstra, motor ekstra, turbina ekstra, sve fabricko, auto 2005 godina, nista ne dimi, kad sam mijenjao zadnji lezaj tocka bio fabricki, selene promijenio prije 2 mjeseca (fabricke), ne znam vala gdje sam se zavalio, platio auto 8000 2016. godine
    zamajac se malo cuje ali ja presao sa autom 65000 i nisam ga mijenjao, mijenjacu kad stane, eno komplet kvacila sa DMF 500-600 km luk/sachs, valeo set sa dmf oko 650, nije to neko ulaganje
    to komsijino auto prije da je preslo vise od 60000 pa ima takve simptome, ili ga je neki magarac vozao pa mijenjao ulje svake prijestupne godine
     
    Esprit likes this.
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Zamisli koji je to kvalitet DMF kad je 500 ili 650KM, mmmmmm
     
  12. nivla

    nivla Komšija

    pa isti set za jednu opel astru dizel istog godista 1150km u istoj radnji, za megana 1.9 dci iz 2004 kostao je oko 1400
    a sto se tice luk set-a originalni je oko 510km(dmf i set kvacila)
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Taj set za 500-600KM je sa fiksnim zamajcem, plivajuvi su preko 1000KM.
    Na Golf 5 fabricki ide plivajuci. Mozda prva serija da je isla sa fiksnim, ali kasnije je plivajuci.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. nivla

    nivla Komšija

    600 0016 00 luk
    430km plus pdv , vece radnje imaju 10% rabata na ovu cijenu
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro neka je on DMF, nego ima razlog zasto je toliko koliko jest.

    Originalni DMF zna izdrzat preko 300k. Taj ako nabere 70k, dobro je. :)
     
  16. nivla

    nivla Komšija

    originalni luk dmf, provjereno na shaefler stranici, jer se uz svaki original dio iz luk grupacije dobija code koji kod nas ne vrijedi nista ali u normalnim zemljama omogucava popuste i pristup servisnim uputstvima proizvodjaca
    koliko ce trajati najvise ovisi od vozaca tj stila voznje, ko vozi 40kmh u petoj ubice najkvalitetniji dmf za 40-50 hiljada
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kad vec imas pristup cijenama, koliko je za 2.0tdi motore?
     
  18. nivla

    nivla Komšija

    dsg, saltac(5 ili 6 brzina), godina , kw, code motora
    za bmn, bkd, azv, bmm 480 plus pdv luk 600 0017 00
    703 plus pdv valeo 837397
    sachs 576 plus pdv
    ovi sto prodaju po 1000 plus km imaju samo dobre marze, radi se o istim dijelovima
    za dsg je oko 900 sa pdv
    govorim o golfu 5 mada isti luk broj ide i na golf vi 2.0 tdi 103 kw
     
    Last edited: Jul 15, 2019
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne ide to tako, proizvodjaci imaju razne klase proizvoda, prva ugradnja je uvijek neusporediva sa bilo cim sto ces kupit na trzistu. Ne govorim nista za vozaca i stil voznje, pretpostavka je da isti covjek vozi na isti nacin, taj od 600KM nece izdrzat ni trecinu onog iz prve ugradnje.
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa nije to lose, zabiljezit cu te u slucaju da nekada sta zatreba :D

    Eh sad me interesuje postoji li razlika izmedju Luk i Sachs u kvaliteti i voznji ili su tu u 5 deka?