Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Vozao sam ja dok sam radio u Libiji fokusa sedan verziju 2006g sa tim benz motorom i jos automatik mjenjac bio. Iznenadjujuce je dobro isao. Samo ga odmah s 0 treba stisnut do poda i ide ko metak. Trosio je 10-11L a tako s gasom u podu nonstop.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja vjerujem da je ovaj Fordov motor pouzdaniji ali c Max je teži gotovo 200kg i ima manje 15ks i nm. Potrošnja mu je sigurno veća, vlasnik kaže otvorena 7, auto pit 8-9 grad preko 10. Iskren čovjek :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    To je to, ništa nije slagao. Ali ako si ti u manjem gradu gdje nema toliko gužvi, i to je manje

    Sent from my Huawei P30
     
    tesy likes this.
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma kakva vožnja po gradu. Ovdje ljudi pale auta da pređu 500m, još mi taj koncept nije jasan.
    Vidjet ću ko spusti više, realno oba su auta poskupa za svoje godine.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  5. tesy

    tesy Novi član

    Vrlo vjerovatno bi se taj C-max mogao kupit za 8000 KM , ako ne budes zadovoljan potrosnjom mozes ugradit plin , taj motor bolje podnosi plin u odnosu na verziju od 115 KS .
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    pa za plin ga nema ispod 1300KM... koliko se on sa svojom kilometrazom treba navozati samo da isplati tu cijenu u razlici u gorivu?
     
    Haker likes this.
  7. tesy

    tesy Novi član

    Ako se odnosi na mene , zbog tog sam napisao da vjerovatno moze cijenu korigovat i tek kad isproba i vidi potrosnju da skonta sta mu je isplativije s obzirom na potrosnju i kilometrazu . Nisam skoro imao dodira sa plinom , ali vjerovatno da se solidan sekvent moze ugraditi za manje para , osnovni je to model za 4 cilindra .
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma plin me ne interesuje
    Sutra ovaj sa astrom prolazi kroz konjic pa ću prvo nju pogledati.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Propade Astra. U oglasima "kao nova" live i nije toiliko nova. Motor je stvarno super i sve, ali korozija na prednjem blatobranu, kaže neko ga udario, ogrebotina milion, prednji branik malo udaren i tako :D Nije mi jasno zašto to ljudi kriju na slikama u oglasu, ono samo slijep ne bi vidio.

    Nego, šta mislite o ovome. Valjda je ovaj Bunjo ovlašteni za toyotu pa nema varanja sa kilometrima, ili tu baš ima :D
    https://www.olx.ba/artikal/35198529/toyota-auris-1-6-benzin-m-t/
     
  10. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Iskreno, imaš na piku 3 puga 207ice, sva tri izgledaju fino, 1.4 benzinci, dva su prešla oko 40k,jedan oko 70k, novija su godišta od tog aurisa, i puno puno bolji izbor imho.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    MA vidio sam ih. Jest da sam rekao da mi nije bitan brend koji je, ali pežo su mi baš odvratno ružni, a i odlucio sam ta manja auta zaobići. Sljedeće koji ću pogledati je onaj ford C max, u međuvremenu tražim dalje.
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ako nađeš dobrog Aurisa, nemoj se puno premišljati. Nisu džaba skuplji.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moj dajdza ima Aurisa... nema sta auto je kvalitetno, izdrzljivo... ali meni Toyota nikako nije legla. Subjektivno, imao je i Avensisa 2005 godina, sad ima ovakvog Aurisa... ne znam. Jednostavno mi se ne svidjaju auta.

    A 207 je malo auto, covjeku treba auto :D
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    A toyote jesu najružnije ali motor im je dobar, ima solidnu opremu. Ne znam stvarno, glava covjeka da zaboli. Na piku mali milion auta, sve otpad sa zapada sa vraćenom kilometražom, baš nije lako naći auto ocuvano.
    Kontam da se protegnem još malo, možda dvije milje, ovaj budzet do 10 milja je baš nezgodan, ali opet žao mi davati više za auto koje će prelaziti ispod 10k.
    Da ovaj C Max ima barem onu jacu verziju 1.6 motora ne bih se mislio, ovako jedino to što je ono slabašan motor za onu karoseriju. Inace auto je sigurno super, barem ga nije vozio lik kojem je nick DMX :D
     
    Last edited: Sep 20, 2019
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja sam rekao, jaran prodaje passat a 2006 ovdje kupljen, sve mu se zna, sve uredno.. Ali ljudi neće, nemam pojma što. Što je najgore dobro je auto, mislim očuvan je, uredno održavan, nije šufterski... Jaran drugi vlasnik od komšije kupio

    Sent from my Huawei P30
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa neće ljudi kad su na cijeni a svi predpostavljaju da je imao 400k na satu :D Koliko ga cijeni jaran.
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    9000KM...
     
  18. Mujka

    Mujka Komšija

    paša
    nije lako nac ocuvano auto a puno ti 9k za c maxa : )

    ne moze bit i ocuvano + jeftino

    ponesi 8750 i pazari auto i to je to.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Juce se vozim u BiH iz Njemacke, sve slep nase table, min 10 kamiona..
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije mi puno, samo sam rekao da je slab motor za njega. A i da sam rekao ne bi pogriješio kad je možda i najskuplji na piku onog tipa

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk