Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kako se pokazao bmw x3 3.0 sd biturbo, 2007 godiste ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  2. kio

    kio Komšija

    Pogledaj Hyundai ix35

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
    Bio_Sam_Zmijanac likes this.
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ford proizvodi šrot? Kako ti kazes... 1.8tfsi ne "jede" kilu ulja na hiljadu kilometara.
    Ja sam iznjeo svoje misljenje za konkretan model i motor kojeg sam se navozao po BiH i znam sta govorim. Auto koje od Tuzle do Mostara i nazad potrosi pola litra ulja. Mozda je rijeseno na novijim modelima. Vise o tome ces naci na internetu.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Da.
    Nisam porekao.
    I ti za 1.8 TFSI.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Drug se rijesio Audija sa tim motorom, naravno zbog prevelike potrosnje ulja.

    1.8 TSI/TFSI je smece od motora.

    BTW nije Ford srot, ne bih se slozio.
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Kolega ima 1.8 tfsi Audi a5 2015. sve pet ne žali se ni na šta.

    Reventon pogledaj i qashqai, dobri motori. Ja sam prije 2 dana malo off-road sa svojim na vrh Vlasica Paljenik gdje je repetitor.
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znam ljude koji voze taj motor i nemaju problema, i to Skoda Yeti,al nije ni bitno vise.
    @forzamilan
    Ne kupujem ja auto, Selvin trazi.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ta Toyota RAV4 je po meni preskupa za ono što nudi. Ne radi potrošnje ulja koja ne mora biti nužno značiti da će se motor raspasti, te kilometraže koje je reventon naveo su i više nego dobre. Pa ne može auto preći milion sa jednim kvačilom, to je potrišan materijal

    A za tfsi motore sam i ja odustao kada sam kupovao auto, internet je prepun horor priča sa njima, naravmo, ima ljudi koje sluša dobro i to većina jer niko od njih neće otići na forum i reći super mi je auto, ali da se ljudi žale na njih više nego što sam očekivao to sigurno.

    Ako taži suv to je malo nezgodno, mada je yeti fin autić, a i taj Nissan. Nema puno opcija u tom cjenovnom rangu a SUV su par hiljada skuplji u startu.


    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Ovaj Rav4 sto on gleda je oko 17k. Nema do 15k ovog godista i stanja. Treba mu malo visocije auto, yeti je kao caddy, octavia ne dolazi u obzir, sad vozi karavana pa malo mijenja. Za Kugu ne znam, nije losa opcija, ali da je naci ocuvan primjerak...
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ne dirajte mi Forda :) ako je ford šrot šta su onda VW, Škoda, Renault i Peugeot :D
     
  11. kio

    kio Komšija

    Onda ili Duster ili mozda Suzuki Vitara. Ali po meni za njega bi idealan bio SX4 ili Duster.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    SX4 nije SUV po meni. Duster nece. XTrail i ix35 ne vidim u ovoj cijeni za 2008+ godiste. Qashqai je mozda i opcija...
     
  13. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo sam te cekao :D
    Realno puno je srota u mainstream segmentu danas, PSA grupa, Renault-Nissan, Fiat-Chrysler, citav GM, Ford, VW-ovi mainstream brendovi...
    Razumna auta za razumne pare proizvode jos par Japanaca (Toyota, Mazda, Honda, Subaru, Suzuki) i Hyundai/Kia.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Japanci, donekle, Kia i Hyundai vala ne znam, neki dan sam do Šibenika išao sa predzadnjom Elantrom, nije losa, ali vala nije sad nesto sto bih kupio...

    Meni je Ford best buy.. daleko da je najbolji :) samo jos nisam nasao bolji omjer kvalitete, cijene, i cijene održavanja...
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ne znam koliko mu je bitan prostor, zadnja klupa je pouska tj. nema bas previse prostora za noge/koljena, i gepek koji bas ogroman a i otvara se na stranu. Sto se tice off road voznje, njegov ovjes za to nije, i savjet od mene ako vec gleda takvo auto je da uzima samo sa automatskim mjenjacem, vozim cesto slicno auto sa manuelnim i ziva ga je patnja voziti, pogotovo po gradu. Prednost mu je sto je prelijep definitivno.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Ne treba mu nazad toliko mjesta, i ja sam bas gledao da je usko nazad, kao za 2 osobe. Gepek je ok, to mu i treba, sad vozi golf 4 karavan i treba mu nesto sa slicnim prostorom. Ne treba mu off road, vozi na posao i do vikendice (90% voznje je to dvoje). Do vikendice makadam sa brdom i to je to od offroada, nista posebno. Treba mu sa kukom jer vozi prikolicu stalno na vikendicu i nazad, pcele, drva, alat i slicno.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. selvin

    selvin Moderator

    Vidio sam upravo taj, jedan jedini na piku, sto nije bas obecavajuce.

    Sad sam zvao Expo Auto Tuzla za pregled ovog Rav4 sto gledamo, kaze mi da odvezem prvo na Majevicu auto, da testiram pod opterecenjem jer neki primjerci imaju problem sa dihtungom glave motora. Ako ima bilo kakve vlage, kamenca, prljavstine na posudi za rashladnu tecnost poslije voznje da ga ne gledam dzaba. Oni ne mogu na pregledu to primjetiti, samo pod opterecenjem, a da njima dovezem na pregled poslije za sve ostalo, 35KM. Popravak je 2500-2800KM kod njih ako ima taj problem. Masala :)
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa cijela auto industrija. Druga sa Mazdom 3, horor prica, platio je 8k uložio do sada 18 ukljucujući i drugi motor. Motor HDi, ovjes polu ford polu ko zna šta, elektronika mješavina bosch i denso i tako dalje, tu je izgleda samo mazdin logo.
    ž
    Ta RAV 4 je baš precjenjena, Auto nije prostarano nimalo, za tu lovu unutra je kao traktor. Ovaj Nissan je veći i prostraniji i izglda mi bolje opremljem, sad, da li je bolje auto ko zna. dci motori su se pokazali dobri.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Haker to je onaj veseli 1.6 iz PSA grupe sto mu mehanicari buse karter da izvuku svo ulje :D
    Da je uzeo 2.0 benzinca ne bi imao nikakvih problema.