Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Po čemu je toyota toliko dobro auto, hajd realno, šta ovo nudi za iste pare kao i ova dole Octavia.
    https://www.olx.ba/artikal/33100703/toyota-corolla-2019/
    A ova Octavia je uz dužno poštovanje auto za klasu bolje auto u svakom segmentu
    https://www.olx.ba/artikal/34672872/skoda-octavia-ambition-1-6-tdi-115ks-mt5-bussines/
    Da ne govorim o prednostima dizela, i ovoj toyoti koja se vuče ko mrtav konj u gradu i koju treba zavrtiti na 5k da bi se nešto osjetilo.
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Iskreno, ja ne bi Škodu da je u pola jeftinija... kad onaj superb 2009 godina ima volan kao Yugo, onaj spuzvasti onda ga jebi... Subjektivan sam, ali brate ja ih ne mogu ni nacrtane...
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    132ks, možda mu fali nm ali daleko je to od tromosti koju predstavljaš, plus održavanje i pouzdanost ovog motora ne treba spominjati u odnosu na dizela.
    O opremi da ne govorimo, ova Toyota je nakrcana. Vjerovatno nisi skrolao pod detaljno o vidio pa sam sebi uskočio u usta :D

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Bio_Sam_Zmijanac Uzmi ti tog 1.6 TDI-a sa 5 brzina (i to golaća bez automatske klime, sa halogen svjetlima, bez parking senzora, sa kurblom za zadnja stakla u 2020.) za 35 hiljada pa ga vozi.
    Ne vidim nijedne pozitivne stvari, eto jedino sto je prostrana na zadnjoj klupi i sa gepekom.

    Ta Toyota je dere uzduz i poprijeko. Odlicnu si usporedbu nasao da potvrdis moje rijeci, haha.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kakva ba toyota u Evropi. To je auto samo za afrike, bliskog istoka, indije i sl. Nakacis mitraljez na pickup i osnujes komad drzave.
    [​IMG]
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Imao sam priliku voziti se u Koroli, nije to auto za nekog dinarida (Bošnjo kajmačar) 1.8-2.0 m kao da su ih pravili za sisate japanke i i japanere kratkih nogu. Sve nesto skuceno i jeftino. Od tamo sa dalekog istoka jedino me od limuzina Elantra ocarala. Ostalo smece. Nije ni cudo sto ih nema u Evropi.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kojoj, iz 2003. kad je bila u B-segmentu ?

    Nastavi uzivati u skodama i pezoima ovog svijeta kad vec ne vidis dalje od nosa.

    I pucaju mitraljeze sa tojota kad su neunistive i nema sta za odrzavati sa atmosfercem bez direktnog ubrizgavanja, haha.
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Druze, budimo realni to sto korola iz 19-te nudi, vecina eveopskih marki je nudila prije 7 godina. Glupo je uspoređivati sa recimo Renaultom a kamoli sa njemackim markama, Budimo realni nijemci su broj 1 u svijetu automobila.
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    To se slazem, Toyota ide na sigurno, kad svi isfuraju nesto, i prebole djecije bolesti sa novom tehnologijom, japanac dodje, i nema problema. Jer su svi ostali beta testeri bili :D
     
  10. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Odoh spavati, s tobom dzaba raspravljati.
    A koji ku*** nudi ona Octavia od maloprije, 5 brzina ? Kurblu za stakla ?

    Renault obicno smece, i Nissan su povukli na dno sa sobom.

    @Qler djelomicno tacno. Tacno za bespotrebne karafeke poput virtual cockpit-a, 360 kamera, HUD-ova, i cime sve ne njemacki "premiumi" otimaju pare.
    Netacno za motore i ostale bitne stvari.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma taj vti je tehnologija iz milienijum buga. Isto kao i mpi recimo. Ubaci mpi u svako smece ici ce po africi, ali neka im to trziste dzaba. A skoda nudi veci prostor,potrosnju, performanse i pouzdanost, na kraju je evrpska marka koju ces za 5 godina lagano prodati kao polovno po mnogp vecoj cijeni od toyote. A ko je vozio ovaj vti po gradu, zna dobro sta su tantalove muke
     
    Last edited: Feb 18, 2020
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Toliko stara a njemci ni dan-danas ne mogu napraviti ni priblizno dobro.
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  14. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Toyota corrola 2019 razvija snagu od 97 kW (132 KS) pri 6.400 o/min, uz 159 Nm obrtnog momenta. Haha.
    Sjetio sam se Golfa II benzin ajnšpric.
    Dzaba im tehnologija. Nek se drze afrike.
     
    Last edited: Feb 18, 2020
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Tog motora i nema na EU trzistu, i opet je pouzdaniji i bolji od svega njemackog u tom cjenovnom rangu.

    1.2TSI 63-81kw verzije. 160-175Nm.
    Mijenjaj turbo, mijenjaj injektore, dosipaj kilu ulja svako malo, mijenjaj lanac koji ce obavezno biti gotov na 100-120k.
    Sporiji do 100km/h, veca realna potrosnja.
    1.0 kosilicu da ne spominjem.

    1.6TDI. skuplji, glasniji, samo 5 brzina, mijenjaj turbo, mijenjaj injektore, cisti/mijenjaj agr, cisti/mijenjaj dpf, zamajac gotov na 180k.
    50-60Nm vise od benzinca, 0,5-1L manja realna potrosnja.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja vozim benzinaca sa 155nm. Za grad stvarno pretjeruješ, ono što jeste problem je brdo, auto je mrtvo do 2,5k rpm.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    TSi taj momenat razvije na 1300 o/min.
    Druga stvar, evo ja vozim auto sa injektorima, ne kontam sta se to toliko mijenja. Preslo auto 300k+. To sto si naveo se mijenja na izhabanim autima sa velikim kilometrazama u kombinaciji sa losim odrzavanjem. A ne znam sta ce mi toyota sa 300k+ da je u njoj motor od Boeoinga 787.
    Bitan je dozivljaj voznje, kupit cu ja 1.6 MPI i na njemu se nema sta pokvariti osim bobine i svjecica ali je dozivljaj voznje ko mrtav konj, isto kao u toyoti, jebo auto koje zavrtis ja 6k da dobis 160 nm.
    Nije problem sa benzincem u gradu, problem je sa ovom toyotom, mislim nije naravno kad je vrtis na 5k.
     
    Last edited: Feb 18, 2020
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da ali stvarno lupaš gluposti, eto na 1.6 dizelu imaš doživljaj, pa bolji je osjećaj voziti bilo kakvog benzinaca od dizela.
    Kada bi doživljaje gledali onda bi svi vozili V8 mrcine :)

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pali se tale na onaj lazni osjecaj brzine kod dizela, onaj nagli pull prvih 5-10 metara a kazaljka brzine nakon toga ne ide nikuda.
     
    Haker and Qler like this.
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Moje mišljenje je da je dizel generalno smeće...

    Sent from my Huawei P30
     
    Haker likes this.