Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    AT ili DE. Automatika necu, ne dopusta mi vjera.

    Auto jest fino nema sta, probao sam ga, mada malo tijesno za karavana.
    Ali motor je meh, srednja zalost za takvo auto.
    140kw verziju bih volio probati.

    Mazda 2.2D facelift od 10/2016 mi je draza ali su cijene all over the place, s obzirom koliko ona kosta nova a koliko Audi, dosta vise je pao Audi (uglavnom krivica firmi koje ga uzimaju po povoljnim uslovima i guraju cijene polovnih dole).
     
    Last edited: Feb 24, 2020
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Eee, tako sam i ja pričao za automatika, do prve ozbiljne vožnje istog... Sad ne znam bi li kupio Manuelca, bas bi moralo biti dobro auto

    Sent from my Huawei P30
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Automatik u novijim autima je milina za vozit. I meni shifter ide na zivce, pogotovo sto mi je sva voznja u gradu.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Mi takodjer gledamo auta zadnjih mjeseci.. pa recimo da je kod nas pravo manjak dobrih benzinaca :)
    Recimo prodaje se vecinom 1.0, 1.2 benzinci, sa fola 100 konja i tako.. he polu suv i slicno sa 1.0 motorom benz, je za mene neprihvatljivo :)
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma znam da je komfornije, ZF-ov 8-speed mi je bio super od ovih sto sam vozio, DSG/s-tronic cisto meh.
    Ali ne treba sve u zivotu biti lakse :D
     
  6. Almir

    Almir Komšija

    140kw, automatik, quatro a sve ostalo od opreme je bonus, ispod ovog gore nebih gledao ni jednog audija, s line plastike branic su ti manje bitne od gore pobrojanog kao i ostala oprema.
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ode i cijena onda daleko, jer ko je uzeo quattro uzeo je i gluposti poput virtual cockpit-a, a realno i nema neke potrebe za 4x4 pogon.
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Bez 4x4 s paketa i sa normalnim točkovima. Šta ti više treba od auto klime i solidnih zvučnika. Svakako bolje instrumenti izgledaju bez tog virtualnog kokpita. Neki dan me glava zabolila kada sam sjeo u passara, cijeli dan buljim u ekran, sjednem u auto svijetli sve ubija.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Smanjis brightness :D
     
  10. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ekološki osviješten :) [​IMG]

    Sent from my Huawei P30
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Biciklo zakon, jos veca osvjestenost :D

    A za Alfu, kul je :D Ali talijan je to ipak.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ja, kada se kupuje Švabo se uzima.
    Alfica prelijepa, a uzmi ekvivalentnog Audija iz 2007 i 159 nije ništa manje pouzdana :)
    Barem kada je dizel u pitanju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I dok je dovezem kuci vrijedi 5k manje :D
    Da je barem hatch, mrzim ove poklopce gdje ne mozes malo veci karton ubaciti, zato i preferiram karavane.
    Nasao sam zanimljivu Mazdu, trebalo bi se potegnuti do njemacke, ona mi je uvijek prvi izbor :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pogledaj onda Passata karavana ili Tiguana mk2 (2016+)
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gledao sam passat-a, vanilija teska, nicim se ne istice, sve osrednje a nije jeftin.
    A te cuv/suv tipa tiguan ne bih.
     
  17. Almir

    Almir Komšija

    virtual kokpit je budućnost tamo 25 možemo očekivati obrnutu situaciju doplata za kazaljke :) ako su pare problem ja bi gledao druge marke tipa vw :)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Druze nemam ti nekog iskustva s tim autom. Imao mi ga komsija do juče samo limuzina. Kupio ga krajem 2017g sa 10k na satu star 3 mjeseca. Prodao ga juče za 40k KM sa malo preko 100k km na satu. Nije imao problema.

    Uglavnom sta god danas da kupis bilo kojeg brenda problemi počinju tek poslije 200k ili više tako da ce te taj slušat neko vrijeme sigurno.

    EDIT
    Glede slabosti te masine od 110kw. Vecina danasnjih motora daje takav osjecaj u vožnji,jednostavno nema vise one ostrine i eksplozivnosti ko nekad. Em su se auta udebljala em su te euro norme takve da ne daju motorim naglu erupciju snage jer tad mora i na auspuh da izadje malo veca kolicina "smeća"

    Uglavnom kvalitetan remap rijesava taj problem bez ikakvih poslijedica. Ide taj motor na 195-200ks



    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
    Last edited: Feb 25, 2020
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Passat B8 R line ako hoces da se istice, isto vazi i za Tiguana :)
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma ne mislim na isticanje u fazonu ku***** po selu nego na vaniliju tipa polu-najlonske navlake (losih) sjedista, dosadan handling, dosadan motor...
    A dok platis R-Line za bolja alcantara sjedista mozes uzeti i Audija, a ostale mane i prosjecnosti i dalje tu.

    @dino73n Hvala.
    Jesu osakaceni, pogotovo one ultra verzije, tale stalno gnjavi za torque, ali moras downshift-ati gotovo isto ko i benzinca.