Savjeti oko kupovine automobila u BIH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Dec 21, 2010.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Virtual cockpit mi je ok ali ono smeće od virtualne kontrole za klimu ne bih da meni doplate.
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nažalost ostat će sve samo na ekranima a za pet godina će ljudi plakati za analognim pokazivačima i tipkama. Sada je to wow, meni čista glupost.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! and Aldiin like this.
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sve kontam da bi mogao mappirati ovog forda, ali sve me strah mjenjaca... bas nisam pametan sta da radim...
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja ne bih na tvom mjestu. Bas zbog mjenjaca. Jedino kad bi postojala jaca verzija tog istog motora sa istim mjenjacem, onda bi se moglo malo podic.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ma i da ima sa automatikom je to zajebancija zbog maksimalnog torque-a koji podnose, a svakako su nepouzdani i fabricki.
    Sa ovim modernima moras i softver za getribu prilagoditi.
     
  6. kio

    kio Komšija

    Kod koga si mislio?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nisam ništa mislio još :)

    Sent from my Huawei P30
     
  8. Mujka

    Mujka Komšija

    Ma de to je nebotrebno
    Ne vozis SDI..



    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk
     
  9. Qler

    Qler Veteran foruma

    A čovjek proklet...

    Sent from my Huawei P30
     
    Stevie_Ray likes this.
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Kad mapiras tek onda vidis sta je auto, do it!
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ja, pljuvanje pa opet TDi. Ja bi uzeo Mazdu 6
     
    Haker and Neraa like this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Kad ga mozes iz kreveta uzeti triput dnevno, za relativno realnu cijenu.
    Mogao bi onda pljuvati po njemu iz prve ruke :D

    Moram se jos malo strpiti dok ne naleti prava Mazda, ima nekih ali trebalo bi do gornje polovice Njemacke potegnuti, odes tamo i onda nadjes neodrzavano auto koje nema veze sa slikama, dva dana godisnjeg i 200 eura za put paf nestane.
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ništa to, znam ja kako kod Bošnje, sve može od svuda, čak i žena, ali auto i cuko samo iz njemačke.
     
  14. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Samo nek nije PSA, Ford, Renault ili Fiat :p (mada inace simpatisem Citroen i Alfu ali sad je to sve isto govno)
    VW/Skoda/Seat smor teski, BMW/Merc/Volvo mi preskupi, Toyote/Honde nema za lijeka, ostane mi Audi i Mazda.
    Gledao sam i neke Hyundai/Kia, solidna auta za relativno malo para ali onaj 1.4GDI samo vristi bezveze.
     
    Last edited: Feb 26, 2020
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Seres, Audi je govno kao i Škoda i Fiat, samo kulturnije zapakovano.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    E jbg sad tale, spominjao sam vec gore da 110kw 2.0TDI nije neka sreca za A4 Avant, ali kvalitet interijera, handling, udobnost i tisina kabine pri vecim brzinama su 1-2 koplja iznad.
    Pouzdanost generalno srednja zalost (kao i kod vecine) ali svakako sta god da uzmem ne zelim drzati duze od 2 godine (uzeti sa 100-120k, prodati sa 150-160k).
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Znači, ljepše upakovano govno.!
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako mislis voziti 2g pa zamjena onda ne gledaj sta je kvalitet nego sta drži cijenu. Od 100-120k do 160-180k ti neće praviti problem ni jedno auto.

    Znaci drzi se ti vw, audi, skoda. A kad si budes planirao uzeti auto za 7-10g onda ganjaj neke druge stvari.

    Sent from my Mate10pro using TapatalkPro
     
  19. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bolje drzanje ceste (uzduzno postavljen motor, bolji raspored mase, opcionalno sire gume) i generalno bolja amortizacija nisu bezveze, pogotovo ne za slicne pare.
    Zrtvuje se nesto prostora u odnosu na recimo Passat-a ili Octaviu ali jbg negdje moras gubiti. Da ima jos 5cm zadnje klupe i to bi bio non-factor.

    Ma ili Mazda6 ili A4. Ovdje M6 drzi cijenu ko i svabe, Passat/Octavia nemaju nijedan argument za sebe prema njoj, a Superb je preskup.
     
  20. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ne seri, to je auto na istoj MBQ platformi kao i gore navedena, koga ba *ebeš. Iako je premium segment osim nekih kulturnijih sjedišta, multimedije, i kozmetike, ne znam šta to auto ima bolje od recimo Paššana sa istim motorom i opremom.