Savjetovanje

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by mack, Nov 28, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mack

    mack Aktivista

    Pozdrav svima.
    Kontam uzeti telefon ali nikako da se odlucim koji. Pa bi mi bilo drago ako bi neko od vas mogao dati neku sugestiju.
    Kao prvo da navedem ono najbitnije a to je financijsko ogranicenje (nekih 200KM).Sta vi predlazete u tom rangu?
    Meni je najbitnije da ima dobru kameru (sa blicom), kvalitetan player i da nije slide.
    :smt006
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa za te zahtjeve tebi ne treba nista novije, a koliko vidim ne ciljas na smart telefon. U tom slucaju ja bi isao na nesto tipa K850 :) Jest da je star telefon, ali ima to sto ti trazis, dobru kameru sa xenon flash, ubacis memorijsku karticu za muziku, nije slajd, i mozes jeftinije proci od 200KM. Eh druga je sad stvar ako hoces veliki display, touch screen, operativni sistem itd. Ali za dumb phone, mislim da ti je k850 taman.
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prestize me selvin, bas htjedoh reci za k850, 5mpx kamera i moze se naci za 150 km dobro ocuvan.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne bih ja preporucio K850 ni pod razno,telefon je ekstra kvarljiv.Da ima dobru kameru to je istina al slabo se ko usrecio s njim.Stari K800 je bolji telefon.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Malo su mu "debilne" tipke, ali po meni je ekstra telefon, nisam cuo za nesto puno kvarova. Ali eto ni k800 nije los, njih sam vidjao i vise, nesto slabija kamera, 3.2 cini mi se, ostalo manje-vise isto. On se moze i za 100KM naci.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto se kamere tice u tom cjenovnom rangu N82 je nepobjediv,slike su dosta bolje nego u K850,brat imao 850 a ja N82 pa znam iz prve ruke,kod njeg se brzo pokvario a i kod jos dva druga tako da slucaj nije izolovan.A opet N82 nije neka sreca po pitanju player-a.Mozda da potrazi onaj SE sa 12Mpx kamerom i touch ekranom na symbianu.Njega sam koristio malo ljetos i pokazao se kao prilicno OK telefon.I to je vec starija generacija pa bi se mogao naci jeftino a ima i player i kameru.
     
  7. mack

    mack Aktivista

    imao sam k800i i n82.
    k800i je odlican telefon ali je ipak malo zastario i slazem se sa Selvinom za tipke na k810 (katastrofa). n82 mi nije lezao nikako, nisam se mogao naviknuti na njega i njegove tipke. Volio bih nesto "novije", tanje, lijepse za oko (nadam se da me razumijete). I wi-fi nebi bio na odmetu ali nije obavezan. Samo vi dalje dajte prijedloge, skontat cemo valjda nesto. :smt006

    edit kaze: koji SE sa 12mpx?
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sony Xperia Arc S
    http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_x ... s-4134.php
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Arc S 200 KM ? :D

    Mislio je na Satio.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Bravo,to je taj.Malo sam mu zaboravio ime.Odlicna kamera,dobar zvuk,symbian doduse al opet organizovan u SE stilu.
     
  11. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Zidarska cigla ba.
    Ja sam dao dobar telefon.
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  14. selvin

    selvin Moderator

    Ova oba sto je Tale stavio nemaju blica, tako da ispadaju iz igre. C901 i Satio imaju.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ga koristim, fina kamera, fin video, fin oblik i velicina.
    Ali Symbian na njemu nije najbrza stvar na planeti i ekran je rezistivni, i blic je samo LED.

    Za moje potrebe je OK, preko mana mogu preci ali pitanje je odgovara li kolegi.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako si naslovio temu mislio sam da se radi o skidanju sa heroina :)

    Prodam ti ja i5700 za dvije joje, tel bez packe, nea blic al et. Vrijeme je touch screenova androida i djidja midja :)

    Tapatalk
     
  17. mack

    mack Aktivista

    VIVAZ sam gledao i djeluje kao dobar telefon a evo vidim da su oni koji ga imaju zadovoljni. Samo ne znam zbog cijene. C901 je interesantan. Jedina "veca stvar" sto mi kod c901 smeta je da nema 3.5 mm jack.
    Da ne prodaje neko slucajno vivaz po finoj cijeni? :D
    I sta mislite o 6700?
     
  18. mack

    mack Aktivista

    Kako si naslovio temu mislio sam da se radi o skidanju sa heroina :)

    Prodam ti ja i5700 za dvije joje, tel bez packe, nea blic al et. Vrijeme je touch screenova androida i djidja midja :)

    Tapatalk[/quote]

    hahahaa :mrgreen: ma nije tako strasno.
    i hvala na ponudi ali nebi taj telefon i btw. da ti nije puno 200KM za njega?!
    :smt006
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Daj kolko das, ako je puno 200. Jel posteno.

    Tapatalk
     
  20. mack

    mack Aktivista

    Posteno je ali nebi taj telefon. Kako god sretno sa prodajom.
     
Thread Status:
Not open for further replies.