Sceptre 19" problem :(

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by perke, Nov 8, 2005.

  1. perke

    perke Aktivista

    pozzdrav svima...

    imam problem sa novim 19" Sceptre X9 NagaIII monitorom...prvo ukljucivanje je proslo OK..monitor je radio...nastimao sam rez. na 1280x1024@60Hz sto je i njegova normalna rez.

    I naravno kako to vec biva...zeljan da vidim kako izgledaju igre na toj ljepotici... :roll: ...upalim Empire Earth i stavim rezoluciju na maksimalnih 1280x1024... :x i to je zadnje sto sam vidio na njemu :cry: znam da je ovo bio bezze potez ali bilo je jace od mene :wink:

    sve sam probao...vidi se da on radi, odnosno kad se ponovo restarta komp on prikaze sekundu u postu...sekundu na win bootscreenu...sekundu na logon screenu...i nista vise :cry:

    obzirom da je stari CRT pri ruci, probao sam i dual display i vratio rezoluciju i refresh rate sekundarnog LCD-a, ne radi...

    probao druge kompove ,isto....

    probao drugu graficku,isto....

    drajvere,isto....

    linux :roll: isto

    pisao kompanijinom help desku...oni mi poslali neke drajvere i objasnili sta da uradim, mislili su da je problem sa 3D refreshom,
    odmah sam znao da nece proraditi tako, obzirom da nisam laik
    :idea: ...i nije ....

    da nema ko ovde kakvu ludu
    :shock:
    ideju a da nisam probao da ga povratim...u zivot :oops:

    ovo sam zaboravio....na OSD-u ima opcija reset, ali se OSD ne vidi ..pa sam isao u radnju gdje je kupljen da vidim na 17" kako da dodjem do reseta....ni to nije pomoglo....

    hvala na svakoj pomoci pa i onoj iz sazaljenja
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Ima li kakve garancije?
     
  3. perke

    perke Aktivista

    da jos postoji mogucnost vracanja, ali ovog modela vise nema.....mogu dobiti 19" od iste firme sa 16ms i pribliznih karakteristika....za istu lovu

    mada sam ovoga uzeo bas zbog onih 8ms ,USB huba i zvucnika

    a kakve sam srece...moracu ga vratiti :roll:
     
  4. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    Mozesh li dobiti povrat kesha, jer ako nemaju isti model trebalo bi da moze
     
  5. ming

    ming Veteran foruma


    Moze i ta, ili da doplatis za jaci model.