SCYTHE Mugen 2 vs Noctua NH-C12P

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, May 15, 2010.

  1. efo

    efo Komšija

    Cekaj dok dobiju Mugena i to je to.
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kazu u ingelu da nece vise mugena dobijati. Kazu sad ce nesto jos bolje dobiti, pa sta ima bolje? :D
     
  3. GW

    GW Moderator

    Bolje je ono što oni imaju na lageru.
     
  4. extibo

    extibo Komšija

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pitanje je da li je ovaj Yasya bolji od mugena2.
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Niko nije umro Googlajuci.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa bas zato sam i rekao, sta mislis da sam lupio bezeze? :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nedavno sam vidio neki test, nije bolji.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

  10. extibo

    extibo Komšija

    Ovo je za roflmao sekciju. :lol:
     
  11. extibo

    extibo Komšija

    Koji si heatsink na kraju uzeo?
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nisam jos nista, zasad je na freezeru na 3,4GHz :). Cekam mugena2.
     
  13. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja imam mugen-a 2, i vecinu vremena mi radi na nekih 400rpm. Max oko 1200rpm vrti a i tada je prakticno necujan.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ipak ti imas 2 jezgreni cpu. Dok sam imao e4400 na 3,2GHz freezer nije nikada isao iznad 1600 obrtaja a sada za sekund ode na max 2300 :) Ali da, po testovima koje sam vidio mugen bi bio idealan za ovog q6600 i za vece clockove.
     
  15. k0ST

    k0ST Aktivista

    Da i ja prijavim jedan plus za mugena.
    Imam ga nekih 10-ak dana, odlicno hladi PII 965 na 3.6. Najvisa temperatura (load) je 47, ventilator je 12 cm Scyhte GentleTyphoon AP-14.
    U poredjenju sa Corsairom H50 koji sam imao par mjeseci (max. load temperatura 44-45) jedine dvije mane su velicina i nemogucnost koristenja prva dva memorijska slota na AM3 plocama.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Gdje si ga kupio?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jedino ako koristis module sa visokim heatspreaderima. Normalni moduli idu bez problema, s tim sto moras prvo staviti memoriju pa onda nabaciti vent na hladnjak.
     
  18. k0ST

    k0ST Aktivista

    Dog_Father,
    Slazem se sa tvojum metodu. U sustini, ovo mozda i nije zamjerka konretno za Mugen, vec generalni problem layout-a AMD AM3 ploca u slucaju da se koriste memorijski moduli sa vecim hladnjacima.
    Ja koristim G.Skill Ripjaws i heatsprader nije narocito velik, cca 1 cm. Ventilator (120 mm) je i tada moguce namontirati, ali nije u idealnoj poziciji (ventilator strci iznad hladnjaka). Ventilatori od 80 i 92 mm staju bez problema. Obzirom na povelike dimenzije hladnjaka kao i sam oblik, postoji i jos mogucnost za montazu ventilatora sa druge strane ili bocno ili neka kombinacija

    Vecini korisnika ovo uopste nece predstavljati neki problem.
     
  19. extibo

    extibo Komšija

    Ovih dana bi trebao doci Mugen 2 u Ingel.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma