SCYTHE Mugen 2 vs Noctua NH-C12P

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by dmr, May 15, 2010.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako je istina da ce se pojaviti u ingelu za koji dan i ako bude 70 i koja marka kao sto je bio onda je sigurni\o bolji izbor od CM 212+ a ako mu dignu cijenu sto nije nemoguce onda ostani pri prvom izboru.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Samo ako cijena ostane ista tih ce 40 kom ta pukne ko halva.Ko ga zeli nek zove svaki dan.
     
  4. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Da, Hyper 212+ sasvim ok radi posao za neki solidan klok. Ja drzim Q9550 na 3.6ghz i u igrama ide od nekih 55 do 60C, u linxu mi je samo izlazio najvise na 71C tokom testiranja.

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

  6. pac

    pac Komšija

    I jesil uzeo i probao?, citam gore stariji post kako ti je velika temp na quad cpu-u kod freezera. tako djer imam freezera i nemam stvarno nikakvih problema. Podesen je na silent i rpm neprelazi 1080 sa athlonom 630 na def. frekvencijama. Idle ~38° load max ~55°.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa zavisi koji kvad imas i koliko je klokan. Ja sam q6600 drzao na 3,4GHz na freezeru i temp je znala po najvecim vrucinama ici i do 75C u prime. Sa mugenom ide oko 63C ali ono sto sam primjetio da je sa mugenom temperatura maticne veca za 3-5C. Izgleda da dosta znaci kod freezera sto su donji listovi savijeni pa puse i po ploci, dok je mugen od ploce odignut 40mm.
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mugen 2 je bolestan cooler: kod mene Q6700 na 3.2GHz ne prelazi 50C u loadu, s tim sto vent ide tek do 1000-1050rpm.

    Imao sam upravo Freezera 7 Pro prije njega, temp su bile do oko 65C u loadu, Freezer na cca 2300rpm, posteno se cuo. Nije ni bilo lose, obzirom na cijenu Freezera.
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tri put hura za MUGEN.

    Hura..hura...hura.......

    I ja sam sa freezera presao na mugena ali sam promjenio i platformu pa ne mogu reci razlike,jedino sto sam primjetio je da bi ipak mugenu godio jos jedan vent jer se kod ozbiljnijeg OC-a kod duzeg testiranja ona strana mugena na kojoj nije ventilator pofino ugrije dok je druga hladna na dodir.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja sam vazda govorio da je frizer kanta od hladnjaka. :D
     
  11. pac

    pac Komšija

    Kako si uspio dici proc na 3,7? Kakve su ti postavke.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kakve ce biti? 285x13, to je otprilike prosjek s kombinacijom athlon 2 procesora i 890gx/880g ploce. Mozda mrvica napona vise na procesoru i to je to.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Eto Dog je sve rakao samo treba obratiti paznju na HT i NB frekvenciju,NB uvijek mora biti veca ili ista od HT a NB frekvencija mora biti 3x veca od stvarne frekvencije memorije i tu je sva filozofija.

    Npr. procesor radi na 200x13=2600mhz default mnozilac za HT je 10 i onda je HT 200x10=2000mhz memorija je ustimana da radi na 1333mhz a to je ustvari pola od tog 667 i onda je NB frekvencija 667x3=2001mhz i drzi se tog pravila stimaj napone i to je to.
     
  14. Majesco

    Majesco Aktivista

    Da ne otvaram novu temu, nadam se da ne smeta ovdje ako pitam.

    Prije nesto jace od dvije ipo godine, sam promijenio termal pastu na chipset-u, bila je neka trakica koja je se skorila.
    Moje pitanje je koliko dugo moze trajati termal pasta, prije nego se ne skori ili izgubi svoje termalno svojstvo, temp na chipset-u je bio od 42 do 50C, temperatura je ok nemam problema sa tim, ali me zanima jeli potrebno promijeniti pastu.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ovisi od proizvodjaca i tipa paste. Generalno, mogao bi promjeniti pastu jednom godisnje, mada ako si koristio iole kvalitetniju pastu moze izgurati duze.
     
  16. Majesco

    Majesco Aktivista

    Koje proizvodac to ne znam, pasta je kostala 17KM i nije dosla u onoj sprici nego u jednoj maloj kutijici, mislim da je neka srednja kvaliteta, dobro me sluzi kod promijene paste na CPU i GPU.

    Ok znaci mogla bi se promijeniti.