SE K800i bijeli ekran

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by JaLa, Nov 30, 2009.

  1. JaLa

    JaLa Komšija

    vozdrica,

    imam problem sa SE K800i. Jucer sam nesto cackao sa Bluetooth-om. I uglavnom, ugasim telefon i opet da ga upalim kada problem. Bijeli ekran se pojavi i pali/gasi se, odnosno blica taj bijeli ekran (sto bi neki rekli White Screen of Death).

    Skinuo sam onaj software sa SE stranice, medjutim, kaze da telefon ima najnoviji Software, te da ga nije moguce vise update-ovati.

    Ima li neko rjesenje, da ne idem kod "servisera" i da mu ostavim 20ak KM ?

    Hvala i pozdrav
     
  2. JaLa

    JaLa Komšija

    Uglavnom, svi kazu da je do software-a, pa vjerovatno jeste.
    Ali je problem sto mi njih oficijelni update program kaze da je najnoviji software i da ga nije moguce dalje "update-ovati".

    Telefon je inace iz Njemacke, JAMBA, ali je radio na nasim karticama ?
    Pomoc sto prije, to bolje ;)
     
  3. JVC

    JVC Overclocker

    Idi u neki servis recimo na platou skenderije i odrade ti novi software za relativno malo para.
    To ti je sigurnije nego da sam pokusavas mada je moguce ali rizik da ubijes tel. zauvijek.
     
  4. JaLa

    JaLa Komšija

    ma znam da je moguce isto i od kuce uraditi, samo da mi neko malo pojasni, kako/sta jer, kao sto rekoh SE oficijelni software kaze da ne treba update-ovati ;)

    ??
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma on to tako govori, uvijek, ha trebo ha ne trebo :)

    Plus, mozda imas i najnoviji FW, ili najnoviji za tvoju regiju na mobu, pa ti ne nudi noviji.

    Ti mozes uvijek reflashat kod kuce, bilo koji FW koji odgovara mobu (sto bi ti i vjerovatno uradili u servisu). Postupak je relativno siguran, ja sam jedno triput radio i nijednom problem nikakav. Spominjo sam na forumu, prijasnje neke teme za unlock il tako sta, kako se moze odradit.

    Al opet, razmisli dal hoces riskirat (iako su male sanse da ista podje po zlu).
     
  6. JaLa

    JaLa Komšija

    Ma kao sto rekoh pokusao sam al nesto nece, pa mi sada treba drugi nacin kako da uradim isto !?

    Ako bih otisao u servis, jos bi i pola dijelova zamjenili :D
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa rekoh ti zasto ti SEUS mozda ne nudi update. Inace on nije bas nesto jako fin, nit preporucljiv, te ga nije zahvalno koristit skoro nikad, jedino ovako za pokusaje popravka, al tesko kad da pomogne.

    A i rekoh ti, pretrazi forum malo, bilo je govora kako to mozes sredit. www.akshayy.com imas dosta vodica za modifikaciju mobitela
     
  8. JaLa

    JaLa Komšija

    OK vidjet cu nesto...
     
  9. JaLa

    JaLa Komšija

    Sam nisam uspio flsh-ovati telfon.
    BIo na platou Seknderije i tamo zavrsio, sada je sve ok ;)
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nek je sa srecom :)
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ljudi da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje. naime na mom k800i izgleda britghtness opcija ne fercera kako treba. kada podesim sa 50% do 100% gotovo da nema nikakve razlike, jedino se vidi kada povećam sa 50 na 60%. nekako mi ovako pretamno. flešovo sam telefon u k810i ali problem je ostao. e sad kontam do čega bi moglo biti, do displeja ili nećeg trećeg i isplati li se to popravljati?
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Rastavi i vidi da li rade sve diode. Mada bi u tom slucaju bilo izbianje svjetlosti na odredjenim povrsinala ali ne mora da znaci.