SE K800i problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by sgtPepper, Jul 3, 2008.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Znači, naručio sam postavke za internet sa BHTelecom-ove stranice, a mobitel se jednostavno restartovao i počeo se pojavljivati white screen of death. Znači, samo blinka bijeli ekran i malo vibracije...IR led ne blinka. Do baterije nije 99%, probao sam i sa drugim, isto se javlja. Probao sam i update-vati EROM sa SETool i KulanKendi Client-om, ali ništa. Molim pomozite ako znate kako bi se ovo moglo riješiti. HITNO.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    hmmmm... predpostavljam da jesi ali da pita dal si probao izvaditi mem karticu jer se zna desiti da mem kartica zeza.

    Ne znam, moze biti dosta toga ali probaj onaj flash na novi ili koji god sw. Znaci ne update (i ako je update flash telefona).

    Pa de malo detaljnije. Upalis ga i ono belo, standardno kak otreba upali se-ugasi displej, zavibrira i.. ? Belo stoji ili se ugasi..
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Izvadio sam i memorijsku i SIM karticu, pošto je to potrebno da bi se update-ovao EROM.

    Upali se ispočetka, vidim onaj znak SE (ona kugla), zatim se ugasi, pa se upali i bijeli displej i malo vibracija, pa se ugasi, pa ponovo bijeli displej i vibracija...i tako u nedogled. Moram izvaditi bateriju da bi prestao. Također na sekundu se vidi ono "Pozivi" i "Još...", ali se onda telefon ugasi. Pomozite molim vas, stvarno hitno...
     
  4. GW

    GW Moderator

    Probaj ga detaljno očistiti od prašine. Osuši ga, možda je ušlo kakve tekućine.
     
  5. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    imao sam taj problem sa dva w810 , nista nije pomoglo oba vracena uz garanciju . posle nisam ni pokusavao stimati te bihnet postavke . nikad nisam saznao u cemu je fol bio :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni se to jednom desilo indenticno sa n80 ali n80 je symbian pa je loicno da bude bagova ali to sa k800 dumb telefonom ....nemam pojma sta bi moglo da bude.

    Ima onaj reset telefona kada je telefon ugasen.. ne znam tacno kako ide a ne mogu ti naci posto mi ne radi google. Znaci ima kombinacija 3-4 tipke koje pritisnes i telefon ide na master reset, ono da sve brise. Probaj naci to na netu pa probaj i taj reset, mozda pomogne.
     
  7. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    EDIT

    ne znam sta se desi posta dva puta :(
    sorry
     
  8. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    ima neka nekompaktibilnost izmedju bhmobile i SE . tacno kako je opisao i meni se desavalo :) jos sam zvao njihov suport i kaze mi mozda ti telefon nema dosta memorije bla bla a u izvjesnoj trgovini gdje sam ga kupio su me naruzili kako ga ne bi trebao spajati na PC i da je to uzrok problema :lol:
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Idi reci im da sada spajas na "šparet" :lol:

    sad se sjetih tebe i konfuzija sa SE viewtopic.php?f=17&t=10719

    Tesko mi u to povjerovati al' mozda ima nesto da SE telefonu ne pase neka od podesavanja. Inace ima i dosta onih gif animacija sto samo gase SE telefone. Indentocan problem bude kao kod njega da se fon restartuje non stop ako je ta animacija stavljena za desktop.. ali cisto sumnjam da je to uradio.
     
  10. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma radi gprs na k800 sigurno, haver ga ima godinama i nikad problema sa gprs-om. to je jednostavno crko' marsal..
     
  11. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    sta bi jesil napravio ??? ma qler , 3 razlicita modela sa istim problemom mora da ima nekih bubica :)