1. cile

    cile Novi član

    IMAM MOB. SONY ERICSSON K800I. NE MOGU NISTA PRIMITI PREKO BLUETOOTH, SVE PISE DA JE MEMORIJA PUNA, IAKO NA MOB. NEMA NISTA. POKUSAVAO SAM RESETIRANJEM MOBA, ALI NI TO NIJE USPJELO. NE MOZE NI DA SE PRIKLJUCI PREKO USB-a, A USB JE 100% ISPRAVAN. DA LI MI TREBA NEKI SOFTVER ILI JE U PITANJU NESTO DRUGO? AKO JE U PITANJU SOFTVER, KAKO GA MOGU NAPRAVITI, DA SVE FUNKCIONISE? MOLIM VAS DA MI POMOGNETE! HVALA!
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    za početak isključi CAPS LOCK :D
    moj prijatelj imao sličan problem na SE mislim malo lošiji od ovoga, BT nije nikako radio ma šta mu radio i na kraju ga je dao nekome jer se to ne isplati popravljati.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Probaj fabricki resetovati telefon. Ne kontam kako nece preko USBa da radi, ako 100% radi.

    Moze biti da ti je tamo stavljen read only na neke foldere, pa pri primanju mob nece nista da uradi. To mozes provjeriti kada spojis sa USBom mobitel... :)
     
  4. cile

    cile Novi član

    pr0blem je u t0me st0 nece ni usb, pa ne m0gu t0 uradit st0 si mi reka0..mene interesuje da nije m0zda d0 nek0g s0ftware-a, jer mislim da ne m0zhe bit nesh drug0..zat0 m0lim p0m0c
     
  5. metallac

    metallac Aktivista

    Prvo caps lock pa onda 000.... FAIL :lol:
     
  6. ENES_M

    ENES_M Novi član

    jesi li pogledo da li je ukljucena opcija "vidljivost telefona", odnosno da je uređaj vidljiv-prepoznatljiv od strane drugih uređaja
     
  7. emirr

    emirr Aktivista

    Evo da ne otvaram novu temu tice se navedenog mobitela pokusavam ga fleshovati preko SERool 2 Lite i dobijem ovaj error
    Welcome to SEtool2 ( LITE edition ) v 1.10
    supported DB2010/DB2012 CID49/50/51/52, DB2020 CID49/51/52
    Loaded 51 flash descriptors

    if you like LITE edition - please visit www.setool.net and buy FULL.

    FILE RECOGNIZED AS CUSTOMIZATION PACKAGE.
    CDA:CDA102568/3
    MODEL:HB1-06 Gen
    VARIANT:S_E_EUROPE
    LANGUAGE: EN
    LANGUAGE: HR
    LANGUAGE: HU
    LANGUAGE: SR
    LANGUAGE: SL
    LANGUAGE: SQ
    ChipID:9900,EMP protocol:0301
    PHONE IS RED RETAIL PRODUCT
    FLASH CID detected:49
    Speed:921600
    OTP LOCKED:1 CID:49 PAF:1 IMEI:35399601347516 CERT:RED
    FLASH CID:49 COLOR:RED
    LDR:061201 1314 HANCXC1329129_DB2020_FLASHLOADER_R2A005
    Flash ID check:897E
    Flash props sent ok
    writing C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop\k800iiii\K810_R8BA024_MAIN_GENERIC_SM_RED52.mbn
    CURRENT FLASH FILE CID:52
    SSW uses complete hash, hash len is:9200
    HDR block not accepted,error:19
    Elapsed:2 secs.
    zna li neko zasto dobijam ovaj error?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  9. emirr

    emirr Aktivista

    Aj sad cu probati javim.

    Edit: ako nemo moze postaviti K800i CID49, verzija R1ED001 filove...nasao :)
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    ja bi ti vrlo rado uploado ali sam nedavno sve to pobrisao pošto više nemam ovaj mob. jesi uspio fleshovati u k810i?
     
  11. emirr

    emirr Aktivista

    Stalo na ovome dalje nece :(
    [​IMG]
     
  12. emirr

    emirr Aktivista

    Ovo gore je zbog slabe baterije bilo napunio odradio flash upalio mob radio 4-5 minuta dobro i opet "pao" samo bijeli displej...uradio i update service i nista...neko zna sta mu je ciniti?
     
  13. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    ne znam ima li lite verzija reset/recovery, poslije toga odgovarajuci erom upisati i onda flash main, fs i custpack ili generic customization. mozda bolje u servis jer vjerovatno imaju erome, gdfs fileove i full verziju setoolsa.
     
  14. emirr

    emirr Aktivista

    pokusavao sam ali nista u servisu mi rekose vjerovatno procesor koliko bi mogao uzeti za dijelove kamera displey su 100% ispravni