Segate Baracuda ST3300831AS (300GB) problem pri formatiranju

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Blackmore, Dec 29, 2005.

  1. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Rodjak i ja smo instalirali novi hard disk na njegov racunar. On je htio da disk ima samo jednu particiju. Na kraju formatiranja te particije Windows XP Professional Setup bi prijavljivao gresku.
    kako mi je rodjak preveo ( U pitanju je Win. XP na Svedskom jeziku) mogao bi biti ostecen disk i da treba prekontrolisati da li je disk dobro prikljucen (j**em im mamu, kako bi racunar mogao poceti formatirati disk i doci do 99% ako isti nije ukljucen).
    Problem smo rijesili tako sto smo kreirali particiju od samo 10GB koju smo uspjeli formatirati. Poslije instalacije Windows-a upotrijebili smo Partition Magic i particiji pridruzili cijeli prostor HDD-a. To sada dobro radi. Skenirao sam disk u HDD Tune i nije bilo fizickih ostecenja na disku.
    Interesuje me da li ste imali slicnih problema i da li znate zbog cega Windows nije mogao da formatira particiju koja je obuhvatala cijeli Hard Disk?
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nisam se susretao s tim problemom. ili je moglo kompletno formatiranje ili nije. u tom slucaju bi odradio zero-fill format pa nastavio dalje. ako nema problema, onda super. ako budete opet to nekad radili ipak bi preporucio zero-fill za svaki slucaj. i napravite particije sa WinME Fdisk aplikacijom.
     
  3. GV

    GV Komšija

    Da nije u pitanju neko ograničenje XP-a u veličini particija?
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jedino do maticne ploce. do xp-a nije sigurno velicina diska u pitanju.
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    min dvije particije trebas imati to je pod 1
    pod 2 pokusaj low lvl format pa onda sve ostalo
    ako si kupio nov hdd i odmah pokusao sa quick formatom moze doci dp shita,ustvari nemoze jer se prvi put i nemoze koristiti quick format huh neznam pokusaj tacke 1 i 2
     
  6. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Hvala ti na savjetu. Rodjak je htio da ima iskljucivo jednu particiju.
    Napisao sam kako sam rijesio problem. Racunar radi, nema nikakvih problema i necu isprobavati low format. Naravno, nisam radio quick format pri prvom formatiranju particije. Mozda bi quick i mogao ici jer je postojala ta opcija, ali nisam ju uzimao.
    Maticna Ploca je ABIT (ni)Guru.
     
  7. san

    san Aktivista

    neka obavezno instalira sp2 radi podrske hdd-a :wink:
     
  8. wacko

    wacko Aktivista

    @san jebote zivot proslavil se kad nova. Jarane ne bih ja onkavam pjan kavak sam bio(a i sad sam) upalio ovaj forum :D
     
  9. san

    san Aktivista

    ama kod mene ti je jebena nova pocelo je kad su me drotovi zaustavili sa autom i pitali dali sam cugao ili povukao sta jace a gleda mi zjenice i mirise da nisam cugao ili malo travu mamu im jebem pa je od toga sve krenulo i jos jednom sp2 radi podrske za hdd bolje je ;)
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na maxtoru npr je i preporuceno uraditi prvo low level
    zatim advanced scan iz powermaxa
    pa tek onda nesto cackat zasto???

    Zato sto ako je disk iole losije kvalitete skikne u roku 24h max maltretiranja