Sempron 64 3200+ overclock

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Ziks, Feb 19, 2013.

  1. Ziks

    Ziks Aktivista

    Imam navedeni procesor s ASUS M2N maticnom , dozvoljava sav moguci overclock (osim sto su voltaze unaprijed zadane od 1.2V do 1.3V s korakom od 0.25V ). Eh sad me zanima je li bolje gurati s FSB-om do max-a ( ide od 200MHz-300MHz s korakom 1MHz) ili cackati voltazu ? Stock clock mu je 1800MHz , trenutno sam digao FSB na 250MHz i clock mu je sad 2252MHz (temp. se dile za 2-3 C ) cooler je stock.

    Jeste da je bottom-end racunar , ali meni sluzi dobro , samo eto malo da i ja udjem u vode overclocka :D

    EDIT: temp se krece od 24-32 C
     
  2. Ziks

    Ziks Aktivista

    Koliko je pametno drzati ovaj proc na 2.7 GHz ( 1.28 V )? jJuce citav dan radio bez ikakvih problema , a osjeti se "boost" :D. Samo sam fsb digao na 300MHz .
     
  3. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ako uspjevas drzati temp pod kontrolom samo naprijed, drzi ga tako 24/7, i da rikne ima ih na piku za 20km :)
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nije ta voltaza nista za taj proc, mislim da je max negdje oko 1.4V, i drzi temperaturu procesora ispod 55C.
     
  5. Ziks

    Ziks Aktivista

    temp mi je u loadu max 32C , a trebao bi novi proc nabaviti pa da se malo izivljavam na ovom :D
     
  6. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Pa bolje ti je da se istreniraš na tome i da se iživljavaš nego kada uzmeš nešto jače pa ako ti rikne zbog zajebavanja da glavom od zid udaraš.5
     
  7. Ziks

    Ziks Aktivista

    Sta ako prime95 izbaci error , a system radi kako treba i tokom igri sve ok ?
     
  8. Waha102

    Waha102 Aktivista

    Savjetovao bih ti da obratiš pažnju na čipset, tj na njegovo hlađenje. M2N ima jako slabo hlađenje čipseta, a Nvidia čipset voli da se ugrije pogotovu pri overkloku.
    Što se tiče 2.7 i tog procesora to je tamam, može on i više ali nije vrijedno jer razlike između 2.7 i recimo 2.9 su mjerive samo sintetičkim testovima.
    LP