Servis za vraćanje podataka sa hard diska

Discussion in 'Računari i komponente' started by Konjislav, Apr 2, 2019.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Za ovu temu, ali treba mi ako ko zna servis u Sarajevu koji radi vracanje podataka sa hard diska koji ne radi. Ispao mi prijatelju neki disk dok je radio u externom kucistu. Od tada vise ne radi, a ima jako bitnih slika i jos nekih podataka tu, pa bi htio da nadje ovaj servis za vracanje podataka.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pokusaj ovdje, oni su u Sarajevu.
    https://dres.ba
    I prenesi prijatelju da ce ga to kostati pofino.
     
  3. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  4. sumeir

    sumeir Komšija

    De živ bio daj temi ime kako treba.

    Mislim korisne linkove ljudi postavili a naziv teme ko kod kavih "ilegalaca"
     
    Konjislav likes this.
  5. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    zvao sam ove par puta ja, prije mjesec-dva, niko se ne javlja.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  7. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svima su podaci izuzetno bitni dok ne vide predračun infolaba ( od 1000-3000km) :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa to se i isplati ako su bas ono bitni podaci, za firmu i sl. Ako su slike od djece ili porodice onda se ne isplati. Mozda naci isti taj disk pa pokusati prebaciti elektroniku.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne može na novim diskovima, pogotovo ovi jeftinim 2,5" imaju usb kontroler integrisan na ploču (nema sata porta)
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Morao bi ti se javiti.
    Lično znam čovjeka, i aktivan je, i sve je više posla jer dosta ljudi još ne zna za njega. Ima solidnu opremu i alate.
    +38761153260

    Jeftiniji je od Zagreba i Beograda.
     
    ElectricSound likes this.
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Starija je malo tema, ali ce informacija iz prve ruke koristiti.

    Prosli mjesec mi je riknuo HDD na kom su mi neki vrlo bitni podaci. Kontaktirao sam prvo ove, sto je neko vec postavio link: https://dres.ba/
    Od njih bjezite ko od djavola. Obicni levati, bez opreme, bez prave adrese (ona na stranici je ''van funkcije'') kod kojih mi je disk 17 dana stajao, bez da su uradili ista, osim ponavljanja suplje price da je kvar tezak, bla bla. To sam znao i ja. Kad mi je pukao film, morao sam da odem kod jednog od njih KUCI po svoj disk (naravno da mu je disk bio KUCI jer laboratorije NEMAJU), i jos su mi naplatili dijagnostiku, iako je nisu uradili. Znao sam sta je sa diskom isto koliko i prvi dan kad sam im ga predao.
    Nisam propao za tih 30 maraka. Nit' sam im ih halalio, nit' su se od njih najeli.
    Ali, kad sam lijepo pitao njihovog ''kucnog maestra'' ima li koga drugog da mi preporuci ovdje kod nas, Emira mi nije ni spomenuo ( a znao je za njega). Kao, eto mozda Bg ili Zg, oni su kao solidni, ali u BIH, jok, niko nema opremu kao oni. Levati!!!

    Jedini , JEDINI covjek koji ima pravu opremu za data recovery kod nas, je Emir iz Visokog. https://www.datarecovery.ba/
    Sve sto imaju oni u Zagrebu i Bg-u, ima i on, od komore, alata za head-swap i sve ostalo, a jeftiniji je.
    Odnio mu disk, u roku sat vremena dobio prvi screenshot podataka kojima je mogao pristupiti, iduci dan dobio tacnu dijagnozu kvara (otisla glava br 3), ovih dana aBd stize donorski disk i da se stvar aBd uspjesno privede kraju.
    Telefon mu je +38761153260, a svi info imaju na stranici.

    EDIT: ako se pitate, kako to kad ukucate adresu Emirove firme u npr, Google maps, pise ime D.R.E.S (isto kao kod levata), odgovor je jednostavan - levati su mu maznuli cak i ime firme, tako da bi ljudi mislili da je to jedno te isto (meni su cak rekli da je firma NEKAD BILA u Visokom, ali da je sad u Sarajevu), sto naravno nema veze sa istinom. Cisto da znate kakvi su prevaranti u pitanju.
     
    Last edited: May 26, 2019
  12. Decerto

    Decerto Komšija

    cudo niti jedan od tih eksperata iz dres-a nije na hwbu forumu.
     
  13. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Da su u pitanju bili podaci sa SD kartice, ili SSD-a, razumio bih da je problem to rijesiti, da ima posla, da je komplikovano, skoro pa nerjesivo. Ali, najobicniji HDD, disk za kakav nema apsolutno nikakvih tajni u svijetu data recovery-ja..dan, dva, pa i tri za dijagnostiku (da se ima posla preko glave i da se nema kad ni spavati), razumio bih i to..ali takvo, najblaze receno, odsustvo bilo kakvog profesionalizma, odavno ne vidjeh..i jos kontaju ja levat totalni, pa mogu zavlaciti kako hoce, sa supljiranjem tipa, ogroman je to posao, nama tokom ljeta?! stize najnovija oprema, pa mozete eto sacekati ako hocete..je li u pitanju manjak alata, odsustvo alata, manjak ljudi, ili sta vec..sta god bilo, nek im je na obraz. Jos lijepo kazem, zamolim, gori mi pod nogama, posao mi zavisi od toga, probijam rokove, platicu nije problem, da ne mogu platiti i da mi nije vazno ne bih ih ni kontaktirao..jbg budes profesionalac, nazoves, lijepo kazes, izvinjavamo se, kvar je van nase trenutne mogucnosti djelovanja, trazite drugo rjesenje, i sve ok. Al jok. Preci su odmori, praznici, sve je prece od klijenta. Izgubio sam vise od pola mjeseca cekajuci samo za dijagnostiku(koju nisam ni dobio), a problem mogao do sad biti odavno rijesen. Vec je bio isplaniran i put u Beograd, kad mi ljudi u razgovoru rekose da poznaju Emira, koji je od njih kupovao alate. Srecom stupih u kontakt sa njim, i covjek u roku 48 sati (iako je bio VIKEND!) nadje u cemu je problem. E to se zove PROFESIONALAC. Da ne govorim o tome koliko je susretljiv, i koliko se trudi da se problem rijesi.
     
    Vedo and thes1nt like this.
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nisam znao da su mu maznuli identitet. Emir je jedan od najboljih momaka koje znam lično.
    Dobro bi bilo da mu pomognemo na Google Review
     
    Last edited: May 26, 2019
    thes1nt and ElectricSound like this.
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne valja ti taj link


    Sent from my iPhone using Tapatalk