Serviser za satelitske antene [HITNO]

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Triforce, Dec 18, 2010.

  1. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ljudi dali znate gdje u Sarajevu ima neko ko vrši usluge montaže i servisiranja Sat antena?
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ne znam, ali ako ti treba neki savjet pitaj ovdje.
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma pitam jer treba mom dajdži. nešto mu nije uredu. signal na hotbird je ~53% a Q je 0% uvjek. ima 2 lnb-a pa nezna sta je. mozda je jeda otiso( ili oba) a on se u to ne razumije.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako je donji signal = 0%, LNB je mrtav.
    Preporučio bih mu motor + 1 kvalitetan LNB, naročito ako koristi više satelita (čitaj CS).
    Pozdrav.
     
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne mora znaciti da je mrtav, ako ide preko DiSEqC-a moguce da nisu kablovi stavljeni na pravo mjesto ili nije namjesteno u postavkama resivera kako treba...
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Naravno, mislio sam pod pretpostavkom da je to provjereno.
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ide preko DiSEqC-a. Postavke sam čačko nije pomoglo :/
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    probaj spojiti oba lnb-a pojedinačno i svaki zasebno testiraj. zatim nabaci diseqc sklopku i znat ćeš do čega je ili lnb ili sklopka. naravno kablove dobro pogledaj da nisu oštećeni. ako imaš viška kabla možeš i njega zamijeniti i vidjeti da nije do njega.
     
  9. irhadkul

    irhadkul Komšija

    nema mi neke logike cackati postavke ako se odjednom pokvarilo,kao sto kolega rece,najvjerovatnije da je lnb otiasao(ili je neko presjekao kabl).Trece nema